banner6

'Bana cinsel istismarda bulundu ben de taşla başına vurdum'

banner37

Kıbrıslı Rum Solomos Apostolidis'i öldürdükten sonra KKTC’den kaçan zanlı Erdinç Şentürk, Türkiye’de Yalova’nın Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu ve suçunu itiraf etti

'Bana cinsel istismarda bulundu  ben de taşla başına vurdum'
banner150

banner150

banner99

Mehmet KARA

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde ikamet eden 65 yaşındaki Kıbrıslı Rum Solomos Apostolidis'i kumarhane çıkışı öldüren ve uçağa binerek Adana’ya kaçan 22 yaşındaki Erdinç Şentürk, dün akşam ortaya çıktı.

Türkiye’de Yalova’nın Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim olan ve suçunu itiraf eden Şentürk,

ilk ifadesinde Solomos Apostolidis’i daha önce tanımadığını, kendisini otomobille ıssız bir yere götürerek burada cinsel istismarda bulunmak istediğini, bunun üzerine başına taşla vurarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Solomos Apostolidis’in kaybolduğu ilk gün, KIBRIS’a konuşan kardeşi Kypros Koysidis ise, 31 Mart’ta yayımlanan “Kuzeyde kaybolan Rum öldürülmüş olabilir” başlıklı haberde kardeşinin aracıyla her gün güneyden kuzeye geçtiğini ve Erdinç Şentürk’le buluşup kumarhaneye gittiğini söylemişti.

Kardeşi ile Erdinç Şentürk’ün en son Girne Kordonboyu’nda görüldüğünü belirten Koysidis,“Kardeşimin yanındaki adam, o gece yurt dışına çıkmış, bunu tespit ettik” ifadelerini kullanmıştı.

Zanlı Şentürk: Başına taşla vurdum

İHA’nın haberine göre, zanlı Şentürk, dün akşam saatlerinde Yalova’nın Çınarcık İlçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim oldu.

Zanlı Erdinç Şentürk ifadesinde öldürdüğü Apostolidis’in kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlatarak,     "Bir arkadaşımla Kuzey Kıbrıs’ta kumar oynadık. Apostolidis bana para almak için bir arkadaşının evine gitmeyi teklif etti. Yolda ıssız bir yerde bana cinsel istismarda bulundu. Ben de yerden bir taş alarak kafasına vurdum, bayıldığını zannettim. Şahsa ait arabayla olay yerinden ayrıldım. Uçakla Türkiye’ye Adana’ya giriş yaptım, iki gün bir arkadaşımda kaldım. Oradan Yalova Çınarcık ilçesindeki bir arkadaşımın yanına gittim. Şahsın öldüğünü ablamdan öğrendim. Olayı öğrenir öğrenmez karakola gelerek teslim oldum" dedi.

Zanlının Kuzey Kıbrıs’a teslim edilip edilmeyeceği adli makamlarca belirlenecek.

Ceset ormanlık alanda bulunmuştu

Öte yandan, Bostancı Sınır Kapısı’ndan 28 Mart günü sabah saat 11.30’da güneyden kuzeye geçen ve sekiz gündür kendisinden haber alınamayan Kıbrıslı Rum 65 yaşındaki Solomos Apostolidis’in cesedi, önceki gün ormanlık bir alanda bulunmuştu.

Yapılan otopside başına sert bir cisim vurularak öldürülen, yüzünde ve kıyafetlerinin bir kısmında yanıklar tespit edilen Apostolidis'in en son, bir süredir arkadaşlık yaptığı Erdinç Şentürk ile bir kumarhane çıkışında görüldüğü tespit edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104