“Bana uyuşturucuyu satan da yakalansın”

banner37

Narkotik polisinin, evinde 23 gram 980 miligram hintkeneviri bulduğu 51 yaşındaki Ramazan Ceylan, cezaevine gönderilirken, mahkemeden önemli bir istekte bulundu

“Bana uyuşturucuyu satan da yakalansın”
banner90

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin, ikametgahında yaptığı aramada 23 gram 980 miligram ağırlığında uyuşturucu madde bulduğu 51 yaşındaki Ramazan Ceylan, cezaevine gönderildi.

   Mahkemede söz alan zanlı Ceylan, “Bana bu malı satan şahıslar belli. Yakalansınlar istiyorum” dedi. Zanlı Ceylan, uyuşturucuyu satan kişinin adını ve çalıştığı işyerini de mahkemeye söyledi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ceylan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Murat Özkırdar’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özkırdar, 8 Haziran’da 13.30-14.00 saatleri arasında, Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince Ramazan Ceylan’ın kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada, damda gazete ve şeffaf poşete sarılı 23 gram 980 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Murat Özkırdar, zanlının gönüllü ifade verip, konu maddeyi 5 Haziran’da aranan bir şahıstan 2 bin TL karşılığında satın aldığını mahkemeye aktardı.

   Tahkikatın tamamlandığını belirten Özkırdar, çalışma izni iptal edilecek olan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108