Bar kavgasında iki zanlı tutuklu yargılanacak

banner37

Bar içerisinde tutuştukları kavgayı sokağa da taşıyarak iki kişiyi ciddi şekilde darp edip, bir kişinin de burnunun kırılmasına neden olmakla suçlanan 5 kişi teminat duruşmasına çıkarıldı

Bar kavgasında iki zanlı  tutuklu yargılanacak
banner99

ALKIŞ VE DİLİM TUTUKLU YARGILANACAK…  Turgay Şeytan ve Eren Hacımusaoğlu’nu ciddi şekilde darp ettikleri, Emre Hacımusaoğlu’nun ise burun kemiğinin kırılmasına sebebiyet verdikleri suçlamasıyla, kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklanan Mehmet Alkış ile Sinan Dilim yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, Mustafa Çelik, Abdurrahman Kaya ve Mehmet Emin Güler teminatla serbest bırakıldı.

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Başkent Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta sonu bir eğlence mekanında başlayan kavgayı sokağa da taşıyarak, iki kişiyi ciddi şekilde darp ettikleri, bir kişinin de burun kemiğinin kırılmasına neden oldukları gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Alkış ile Sinan Dilim yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, Mustafa Çelik, Abdurrahman Kaya ve Mehmet Emin Güler teminatla serbest bırakıldı.

   “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan 5 zanlı dün teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 5 zanlının 04.10.2020 tarihinde saat 02.00 raddelerinde Lefkoşa’da Hasane Ilgaz Sokak üzerinde bir taraf olup, aralarında çıkan sözlü tartışmadan dolayı diğer bir taraf olan Lefkoşa’da sakin Tugay Şeytan ve Eren Hacımusaoğlu’nu elleri ve ayakları ile ciddi şekilde darp edip, Emre Hacımusaoğlu’nun burnunun kırılmasına sebebiyet vererek vahim ve bedensel zarara uğratmakla methaldar olduklarını kaydetti.

   Sevinç, zanlılar Mehmet Alkış ile Sinan Dilim’in 25.09.2020 tarihinde uyuşturucu suçundan teminata bağlandıklarını ve yine iki zanlının da ciddi darp ve vahim zarar suçlarından sabıkaları olduğuna vurgu yaptı.

   Diğer zanlıların sabıkaları olmadığını ve zanlıların etki edebilecekleri tahkikatın tamamlandığını belirten Sevinç, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti. 

   Savcı Fuat Emirtaneoğlu, zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti. Zanlıların avukatları itiraz etmedi.
   Yargıç Temay Sağer, zanlılar Mehmet Alkış ile Sinan Dilim’in 25.09.2020 tarihinde uyuşturucu suçundan teminata bağlandıktan kısa bir süre sonra vahim zarar gibi 7 yıl hapis cezası öngören ciddi bir suçla tutuklandıklarına vurgu yaptı.

   Zanlılar Mehmet Alkış ile Sinan Dilim’in 40 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir veren Yargıç Sağer, diğer üç zanlının ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5’er bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı ikişer kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75