Bar sahibi ile kavga etti, araya giren polisi bıçakladı

banner37

Güzelyurt’ta bir barda işyeri sahibi ile müşteri arasında çıkan kavgaya müdahale eden polis memuru yaralandı, R.T., isimli kişi tutuklandı

Bar sahibi ile kavga etti, araya giren polisi bıçakladı
banner99

Ahmet UÇAR

POLİS KOLUNUN İKİ YERİNDEN YARALANDI… R.T.’yi tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis memuru, zanlının önceki akşam alkolün tesiri altındayken bar sahibiyle tartıştığını, orada bulunan ve araya giren polis memurunu tasarrufundaki bıçak ile sol kolunun iki yerinden yaraladığını belirtti. Mahkeme, zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güzelyurt’ta faaliyet gösteren bir bar içerisinde önceki akşam alkol tesiri altında olduğu sırada işletmenin sahibiyle tartışan ve sorunu çözmeye çalışan polis memurunu bıçakla yaralayan zanlı R.T., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Polis; zanlının, tasarrufunda bulunan ağız uzunluğu 13, toplam uzunluğu ise 24 santim olan bıçakla polis memurunun sağ kolunda 5 ve 10 santimlik iki yerinden yüzeysel sıyrıklar oluşmasına yol açtığını vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Orçun Karahüseyin, zanlı R.T.’nin “Yaralama”, “Polisi darp ve görevinden men etme”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ile “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Karahüseyin, zanlının 3 Temmuz 2021 tarihinde, saat 20.45 raddelerinde Güzelyurt’ta faaliyet gösteren Street Bar isimli işletme içerisinde 260 miligram alkollü içki tesiri altında bulunduğu sırada konu işletmenin sahibi E.F., ile aralarında herhangi bir sorun yokken tartışmaya başladığını belirterek, tartışma sonucu ellerini gelişi güzel sağa sola sallayıp müştekiye yüksek sesle “Sen kimsin” demesi üzerine orada bulunan polis memurunun araya girdiğini kaydetti.

Zanlının söz konusu polis memurunu tasarrufunda bulunan ağız uzunluğu 13 santim, toplam uzunluğu ise 24 santim olan bıçakla yaraladığını vurgulayan Karahüseyin, söz konusu polisin sağ kolunda 1 adet 5 santim, 1 adet de 10 santimlik yüzeysel sıyrık oluştuğunu dile getirdi.

Karahüseyin, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığına ve söz konusu bıçağın da emare olarak alındığına işaret ederek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Lefkoşa Kaza Mahkemesi Başkanı Banu Soyer, zanlının aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75