banner6

Bara alınmadılar; bar işletmecisini bıçakladıklar

banner37

İskele’de faaliyet gösteren bir barda, işletme sahibini ağır yaralayıp katline teşebbüs eden Kazakistan uyruklu Y.M. ile S.A. tutuklandı

Bara alınmadılar; bar işletmecisini bıçakladıklar
banner150 banner151 banner143

HAYATİ TEHLİKESİ VAR... Henüz bulunamayan sivri uçlu sarı renk bıçakla sol göğüs üzerinden, sol göğüs altından, karın boşluğundan ve dirseğinden ağır yaralanan Kazakistan uyruklu 38 yaşındaki Dimitriy Glazunov’un hayati tehlikesinin olduğu ve tedavi gördüğü Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen ameliyatın ardından yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığı bildirildi.
 

Sedef BOŞNAK

İskele’nin Bahçeler bölgesinde faaliyet gösteren bir barda, daha önceden kendilerini ve arkadaşlarını almadığı gerekçesiyle bar işletmecisini öldürmeye teşebbüs eden Kazakistan uyruklu Y. M. ve S.A., Gazimağusa’da mahkemeye çıkartılarak aleyhlerine 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Hasan Dağlı’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, meseleyle ilgili olguları aktarması için İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Müfettiş Muavini Gürkan Kemaneci’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gürkan Kemaneci, zanlıların 11 Mart’ta saat 16.30 raddelerinde, İskele’nin Bahçeler bölgesinde faaliyet gösteren bir bar içerisinde, önceden kendilerini ve arkadaşlarını bara sokmadığı gerekçesiyle bar işletmecisi Kazakistan uyruklu Dimitriy Glazunov’u ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Gürkan Kemaneci, zanlı Y.M.’nin tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ve taşıdığı, sarı renkteki sivri uçlu bıçağı, bar işletmecisinin sol göğüs üzerine ve altına, sol karın boşluğuna ve sol dirsek kısmına 4 kez sokmak suretiyle adı edileni ağır yaraladığını ve katline teşebbüs ettiğini dile getirdi.

Kemaneci, ağır yara alan bar işletmecisinin, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyat edildiğini ve yoğun bakım servisinde müşahede altında tutulduğunu, hayati tehlikesinin bulunup, bilincinin kapalı olduğunu anlattı.

Olay mahallinde inceleme yapıp, kan numuneleri yanında, bar işletmecisinin olay esnasında giydiği kanlı elbise ve spor ayakkabıları emare zapt ettiğini kaydeden Kemaneci, olay yerinden ayrılan zanlıları İskele’de bulup derdest emri gereği tutukladığını kaydetti.

Müfettiş Muavini Kemaneci, zanlı Y.M.’nin itiraf nitelikli gönüllü ifade verip aleyhindeki suçlamaları kabul ettiğini, ancak tüm aramalara rağmen suç aletini bulamadığı söyledi.

Ciddi suçla ilgili henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlanmadığını kaydeden Kemaneci, mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmesi için süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hasan Dağlı, zanlıların 3’er gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110