banner6

Bara arabayla giren zanlı 5 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Gemikonağı’nda faaliyet gösteren bir eğlence mekânında ortalığı birbirine katan G.Ç.’nin tutukluluk süresi uzatıldı

Bara arabayla giren zanlı 5 gün daha tutuklu kalacak
banner151 banner143

Güren TİLKİ

Lefke’ye bağlı Gemikonağı’nda faaliyet gösteren bir eğlence mekânında huzursuzluk yarattığı gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarıldığı için ortalığı birbirine kattıktan sonra kayıplara karışan G.Ç. isimli kişinin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.


Polis, ‘güvenlik görevlilerini öldürmek’ kastıyla aracıyla barın cam kapısından içeriye giren zanlının

1’i güvenlik görevlisi 5 kişinin yaralanmasına neden olduğunu söyledi.


“Adam öldürmeye teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla mahkemeye çıkarılan zanlı G.Ç.’nin aleyhinde 5 gün daha tutukluluk emri alındı.


Oturumlarını Güzelyurt’a gerçekleştiren Lefke Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü davada, polis memuru Erkan Yılmaz, olayla ilgili olguları aktardı.


Yılmaz, 16 Ocak 2022 tarihinde, saat 02.45 sıralarında Gemikonağı’nda bulunan Excalibur Bar isimli eğlence mekanında tartışma ve huzursuzluk yarattığı gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarılan zanlı G.Ç.’nin bu duruma sinirlenerek aracıyla barın cam kapısından içeriye girdiğini söyledi.


Zanlının ‘güvenlik görevlilerini öldürmek’ kastıyla bu suçu işlediğini belirten Yılmaz, güvenlik görevlisi R.H.’nin sağ elinden, dans pistinde dans eden S.S., M.Ç., N.A. ve H.H.Ö.’nün ise muhtelif yerlerinden yaralandığını belirtti.


Olay yerinden kaçan zanlının aleyhinde mahkemeden derdest emri alındığını kaydeden Yılmaz, zanlının polise giderek teslim olduğunu dile getirdi.


Meseleyle ilgili 17 kişiden ifade alındığını, ancak 35 kişiden daha ifade alınması gerektiğini belirten Yılmaz, aranan emarelerin de olduğunu söyledi.


Yılmaz, kamera görüntüleri incelemesine devam edildiğini ve zanlının serbest kalması halinde olayla ilgili aranan kişilere ve emarelere etki etme olasılığının bulunduğunu belirten Yılmaz, zanlının 5 gün süreye poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.


Yargıç Aysu Çakan Alakan, soruşturmanın devam ettiğine bulgu yaparak polisin istediği süreyi verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104