Baraj ve çevresi, acımasızca kirletiliyor

banner37

Bereketli kış yağmurlarında yaklaşık 1.8 milyon metreküp su tutan ve bu suların tümüyle yer altı aküferlerini besleyen Güzelyurt Barajı’nın bugünkü hali içler acısı

Baraj ve çevresi,  acımasızca kirletiliyor
banner90
banner99

NE TEMİZLEYEN VAR NE DE GÖREN… KIBRIS’ın nisan ayında gündeme getirdiği Güzelyurt Barajı’ndaki kirlilikle ilgili haberin ardından açıklama yapan Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, havaların düzelmesi ile birlikte barajın içindeki ve dışındaki çöp ve molozların temizleneceğini söylemişti. Ancak aradan aylar geçmesine rağmen, barajdaki çöpleri ne temizleyen çıktı ne de gören…

Güren TİLKİ

Bereketli kış yağmurlarının ardından yıllar sonra su tutan ve yer altı aküferlerinin beslenmesinde önemli bir yere sahip olan Güzelyurt Barajı’ndaki yaklaşık 1.8 milyon metreküplük su, yer altı aküferlerince çekildi.

Suların çekilmesiyle birlikte, yıllardır sorumsuz kişilerce baraja atılan çöp ve molozlar da ortaya çıktı.

Barajdaki kirliliği KIBRIS’ın nisan ayında gündeme getirmesinin ardından Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, havaların düzelmesiyle birlikte barajın içindeki ve dışındaki çöp ve molozların temizleneceğini açıklamıştı.

Ancak aradan aylar geçmesine rağmen, barajdaki çöplerin temizlenmesi bir yana bazı sorumsuz kişilerce halen baraj bölgesinde çöp ve moloz dökülmeye devam ediliyor.

Gün geçtikçe daha da büyüyor

KIBRIS’ın defalarca gündeme getirmesine rağmen halen Güzelyurt Barajı’nda temizlik çalışması başlatılmazken, çöplüğe dönüşen baraj ve çevresindeki kirlilik gün geçtikçe daha da artıyor.

Sorumsuz kişiler tarafından baraja dökülen çöp ve molozlar bölgeyi, dolayısıyla da yer altı sularını mikrop yuvası haline getiriyor.

Güzelyurt Barajı’ndaki kirlilik günden güne daha da artarken, burada oluşan çöp dağlarını ne temizleyen var ne de gören.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108