banner6

Barani: Lefkoşa sokakları pislik içinde

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Lefkoşa İlçe Başkanı Uğur Barani, Lefkoşa İlçesi olarak her gün sokakta, halkın içinde olduklarını, başta Lefkoşalılardan temel sorunlarını ve hükümet edenlerden beklentilerinin ne olduğu konusunda bilgi aldıklarını ve bu çerçevede çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Barani: Lefkoşa sokakları pislik içinde
banner8

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Lefkoşa İlçe Başkanı Uğur Barani, Lefkoşa sokaklarının pislikten geçilmediğini ve bu çirkin görüntünün bir Başkentte yakışmadığı açıklamasında bulundu. Barani, Lefkoşa sokaklarının bitmek bilmeyen yol çalışmaları nedeniyle tanınmaz halde olduğunu, yolların delik deşik olmasının araçlarda ciddi hasarlara yol açtığını, park ve bahçelerin ise bakımsızlıktan döküldüğüne dikkat çekti.

Trafik cezaları bıktırdı

Artan nüfus oranı ve buna paralel olarak çoğalan araba sayısının Lefkoşa trafiği için büyük bir sorun haline dönüştüğünü dile getiren Barani, “özellikle araç park yerleri konusunda ciddi sıkıntılar var. Lefkoşalı araçlarını park edecek yer bulamıyor. Araçlarını bıraktıklarında da Belediye zabıtalarının cezaları ile karşılaşıyorlar. Lefkoşalı bu park cezalarından bıkmış durumda… Lefkoşa Trafik zabıtalarının tek yaptığı şey ceza yazmak… Bir an önce bu konuda gerekli önlemler alınması gerekiyor” dedi.

banner134

Küçük esnaf zor durumda

Barani, ülke ekonomisinin gün geçtikçe kötüye gittiğini, küçük orta ölçekli işletmelerin çok zor durumda olduğunu söyledi. Halkın ve esnafın yaşanan sıkıntıların çözümlenmesinden umudunu yitirdiğini, esnafın da satış yapamamaktan şikâyetçi olduğunu ve özellikle arasta esnafının ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken Barani, “ Yapılan yol düzenlemesi ile arasta esnafı ile Lefkoşalı buluşamıyor. Son dönemlerde turist sayısında da ciddi anlamda azalma var. Gelen turistlerde çevrenin düzenlemesi ve temizliğinden oldukça şikâyetçi… Hem turizm hem de ülke ekonomisi için büyük öneme sahip olan surlar içi bölgesinin bu denli ilgisiz bırakılması son derece üzücü” açıklamasında bulundu.

Lefkoşa ilçesi olarak özellikle örgütlenme konusunda yoğun çalışmalar içerisine girdiklerini söyleyen Barani, ülkede sosyal adaleti sağlamak ve halkın daha rahat huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşaması hedefi ile yola çıktıklarını, ezilen işçi, emekçi kesimin haklarını savunmak, ülkede sosyal adaleti sağlamak ve toplumu aydınlık yarınlara taşımak için uğraş vereceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104