Barbaros Şansal: O tweet bana ait değil, video çarpıtıldı

banner37

Sosyal medya paylaşımı nedeniyle Kuzey Kıbrıs'tan sınır dışı edilen modacı Barbaros Şansal, Türkiye’ye getirilmesinin ardından güvenlik şubesine götürüldü.

banner87
Barbaros Şansal: O tweet bana ait değil, video çarpıtıldı
banner90
banner8

KKTC’den dün sınır dışı edilen ve İstanbul’a varmasıyla linç girişimiyle karşılaşan modacı Barbaros Şansa, polise verdiği ilk ifadede Yeni Yıl gecesi sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda sarf ettiği sözlerin çarpıtıldığını belirtti.  

Barbaros Şansal, 1 Ocak 2017'de paylaştığı videoda Türk halkına karşı sarf ettiği sözlerden dolayı dün gece İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınmıştı.

Kum Saati adlı internet gazetesinin haberine göre Şansal’a, Reina baskını sonrasında sosyal medyada yaptığı paylaşımlardan biri olduğu iddia edilen "İşletmecisi ve tüm çalışanları alevi olduğu için Noel Baba kılığındaki Sünni Müslümanlar İstanbul'da silahla insanları taradı, özeti budur" mesajı soruldu. Şansa, bunun üzerine "Bu tweet bana ait değildir. Caps olarak paylaşıldığını gördüm ve hemen hesaplarımı kontrol ettim ve timeline'ım da böyle bir tweet görmedim" diye cevapladı.

‘Video çarpıtıldı’

Şansal’a yılbaşı gecesi çekildiği belirtilen, “2017’de hepinize g…i. Bana sefaletin adını yazabilir misin Abidin. Bu kadar gazeteci tutukluyken, bu kadar çocuk taciz, tecavüz görürken, bu kadar yolsuzluk, rüşvet almış başını giderken, bağnazlar sokakta size pislik dağıtırken sizler hala yeni yıl mı kutluyorsunuz. Ben bardaki, evdeki içkileri hepsini içicem. Size bir damla bile vermeyeceğim. Bütün dolarlarımı İsviçre’ye geçiricem. Bir kuruş peni bile vermeyeceğim. Ben Kıbrıs’tayım. Kuzey Kıbrıs yeni yıla girdi. Birazdan Nikosa’ya gidicem. Bir de orada kutlayacağım. Öpmedim bile sizi. Bu kadar pisliğin, rezaletin içinde kutlamaya devam edin. B… boğul Türkiye” dediği video da soruldu. Şansal, bu videonun ise çarpıtıldığını söyledi.

‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ suçlaması

Emniyet ifadesi tamamlanan Şansal’ın Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesi uyarınca “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlaması ile bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Avukat Efkan Bolaç, Şansal’ın uğradığı saldırı sonrası genel sağlık durumunun iyi olduğunu ancak beline, kasıklarına ve böbreklerine darbe aldığı, ellerinde ve vücudunda çizikler olduğu bilgisini verdi.

Sağlık durumu iyi 

Diğer yandan Avukat Efkan Bolaç, sosyal medya hesabından Şansal'ın sağlık durumu genel olarak iyi olduğunu, beline, kasıklarına ve böbreklerine tekme yediğini, ellerinde ve vücudunda da çizikler olduğu mesajını paylaştı.

(Duvar)

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75