Barbaros, Savaş gemileriyle birlikte 4'üncü parselde!

banner37

Türkiye’nin sismik araştırma gemisi Barbaros Hayreddin Paşa, beraberindeki dört savaş gemisiyle birlikte, Güney Kıbrıs’ın “Münhasır Ekonomik Bölgesi”ndeki 4’üncü parsele girdi.

Barbaros, Savaş gemileriyle birlikte 4'üncü parselde!
banner90

Alithia gazetesi, Barbaros’un son zamanlarda Alanya açıklarında dolaştığını; ancak dün, 4’üncü parsele girdiğini kaydetti.

banner9
Türkiye’nin bu eylemle, Güney Kıbrıs’ın “MEB”indeki gelişmeleri yakından takip ettiği ve “buradayız” mesajını verdiğini kaydeden gazete, yine de bu eylemin, ExxonMobil’in 10’uncu parsel içerisindeki çalışmalarına müdahale edeceği anlamına gelmediğini yazdı.

Gazete, bazı kaynaklara dayanarak Barbaros’un Ekim ayından beri “Kıbrıs karasuları” ile Yunan karasularına girip çıktığını, ancak burada kalmadığını kaydederek, 10’uncu parsele endişe verici boyutta yaklaşmadığını belirtti.

Haberde, Yunanistan Basın Sözcüsü Dimitris Tzanakopulos’un da dün açıklama yaparak, Türkiye’yi “saldırgan tutumundan” dolayı eleştirdiği ve Yunanistan’ın “Kıbrıs Cumhuriyeti”nin egemenlik haklarını desteklediğini söylediği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108