banner6

Barçın: Bütçede ayrılan kaynaklar yeterli değildir

banner37

CTP Milletvekili Devrim Barçın, karayollarının bu ülkenin "karanlık noktası" olduğunu belirterek, “Bütçede ayrılan kaynaklar yeterli değildir” dedi.

Barçın: Bütçede ayrılan kaynaklar yeterli değildir
banner99

Meclis Genel Kurulu'nda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçesi görüşülmeye devam ediyor...

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Devrim Barçın, konuyla ilgili Meclis kürsüsünden  konuşmasında, karayollarının bu ülkenin "karanlık noktası" olduğunu belirtti. 

Bütçede ayrılan kaynakların yeterli olmadığını söyleyen Barçın, karayolları bütçesinin 50 bin TL azaltıldığını dile getirerek, dairenin elektrik alımının bütçede azaltılmasının binasının da başka yere devredilecek olmasını akla getirildiğini ve bunların cevaplanması gerektiğini kaydetti.

Karayollarının iş makinası kiralama giderinin de azaltılacak olmasının gerçekçi olmadığını dile getiren Barçın, halk için gerçekçi bir bütçe yapılması gerektiğini söyledi.

Posta Dairesi’ne çok önem verdiğini dile getiren Barçın, dairenin yüzde 85’i personel gideri olduğunu dile getirerek, Türkiye’deki posta dairesinin birçok özel şirketle rekabet edebilir durumda olduğunu söyledi ve ülkedeki dairenin de yatırım yapılarak özel şirketlere rekabet edebilir noktaya getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Barçın, "Posta Dairesi’nin şu anda Türkiyeli öğrencilerin koli yolladığı ve avukatların pul aldığı bir duruma getirildiğini" söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104