Barınağın yönetimi geçici olarak LTB'de

banner37

Hayvanları Koruma Derneği’ne ait olan barınakta yaşanılan sorunların ardından LTB mahkemeden aldığı ara emri kararıyla dün sabah polis eşliğinde barınağa gitti

Barınağın yönetimi geçici olarak LTB'de
banner90

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa Organize Sanayi bölgesinde bulunan Kuzey Kıbrıs Hayvanları Koruma Derneği’ne ait barınakta 26

Nisan tarihinde sağlık koşullarının elverişli olmaması nedeniyle yaşanılan salgında birçok köpeğin telef olmasının ardından harekete geçen Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), mahkemeden ara emri alarak dün sabah polis eşliğinde barınağa giderek barınağın yönetimini geçici olarak devraldı.

banner9
LTB Sağlık Şubesi ekipleri, söz konusu barınağın temizlenmesi ve köpeklere gereken bakımın yapılabilmesi için ara emri aldıklarını belirterek, mahkemeden alınan ara emriyle davanın görüşüleceği tarih olan 19 Haziran’a kadar barınağın yönetiminin geçici olarak LTB’ye verildiğini ifade etti.

LTB Sağlık Şubesi Amiri Levent Özverel, alınan ara emir gereği dün sabah barınağa gittiklerini belirterek, barınakta ilk olarak demirbaş sayımı yaptıklarını ifade etti.

Özverel, barınağın temizlenmesi için belediyenin canla başla çalıştığına vurgu yaparak, barınağın sevk ve idaresiyle ilgili de yapılması gerekenlerin tespitine başladıklarına dikkat çekti.

Söz konusu barınakta bulunan hayvanlarının muayenesinin yapılması ve barındıkları yerlerin ilaçlanması için de tespite başladıklarını belirten Özverel, hem hayvanların refahı, hem de barınağın çağdaş ve temiz olarak muhafaza edilebilmesi için canla başla mücadele edeceklerini ifade etti.

Özverel, “Biz barınağı mahkeme emriyle değil, tatlı dille yönetimini devralmayı talep ettik. Ama karşı taraftan iyi niyetli bir yaklaşım göremediğimiz için mahkeme emriyle barınağa girmek durumunda kaldık” şeklinde konuşarak, belediyenin dün itibariyle barınakta bulunan hayvanların refahı ve sağlıklı ortamda yaşamaları için yapılması gereken ne varsa, bunu gerçek hayvan dostları ile birlikte yapmak için kollarını sıvadığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108