banner6

Barış için dua ettiler

banner37

Koruçam’da ve Güney Kıbrıs’ta yaşayan çok sayıda Maronit, dün, Koruçam’daki Ayyorgiu Kilisesi’nde, Başpiskopos Yosif Anduan Siuef’in yönettiği Noel Ayini’ne katıldı

Barış için dua ettiler
banner150 banner151 banner143

Elmas TOKAY

Koruçam’da ve Güney Kıbrıs’ta yaşayan çok sayıda Maronit, dün Koruçam’daki Ayyorgiu Kilisesi’nde, Başpiskopos Yosif Anduan Siuef’in yönettiği Noel Ayini’ne katıldı

Doğuş Bayramı, Kutsal Doğuş veya Milât Yortusu olarak da bilinen “Noel” nedeniyle dün gerçekleştirilen ayinde, Hz. İsa’nın dünyaya geliş öyküsü anlatıldı, İncil’den ayetler ve ilahiler okundu, dua edildi. Dini törene katılanlara geleneksel Noel ekmeği ikram edildi.

Başpiskopos Siuef’in yönettiğini ayinde “Barış için dua edelim… Ülke ve dünya barışı, insanların kardeşliği için dua edelim” sözleri dikkat çekti.

Maronitlerin uzun yıllardır bu topraklarda var olduğunu ve bundan sonra da var olmaya devam edeceğini kaydeden Başpiskopos Soueif, Kıbrıs’ta yaşayan Maronitlerin, her gün, tanrıya, yaşadıkları topraklarda, sevgi, barış ve kardeşliğin hüküm sürmesi için dua ettiğini belirtti.

Ortadoğu’da, Hıristiyan, Müslüman ve Yahudi dinlerinin bir arada bulunduğunu anımsatan Siuef, “İnançlarımız farklı olsa da aynı insanlık ailesinin üyeleriyiz” diyerek, tüm dünya için sevgi, barış ve kardeşlik diledi.

Kilisedeki ayinin ardından Maronitler, Başpiskopos önderliğinde köy içerisinde yürüyerek dualar okudu.

Noel nedeniyle dün ayrıca, Özhan’daki St. Michael Kilisesi’nde ve Karpaşa’daki Hollycross Kilisesi’nde de ayin yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 10:05
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110