Barış için mavi seyehat

banner37

Bodrum Marina’dan yola çıkıp Akdeniz sahilini dolaşan 9 kadın, Karpaz’a geldi

banner87
Barış için  mavi seyehat
banner99

Ayşe BULUT

Bodrum Marina’dan yola çıkan 9 kadın, Akdeniz sahillerini dolaşarak Karpaz bölgesinde bulunan Karpaz Gate Marina’ya ulaştı.

Kaptan ve ekibini, Marina Müdürü Bahadır Gökçe Tekin karşıladı.

Kaptan ve ekibi, “Atamızın ‘yurtta sulh cihanda sulh’ sözünün unutulmaması yani barış için bu yola çıktık” dedi.

KIBRIS konuşan Kaptan Neşe Hasipek, kadın-erkek karşılaştırmasına karşı olduklarını, kadınların yapamayacağı hiçbirşey olmadığını söyledi. Hasipek, mavi yolculukta yaşadıklarını fotoğraflayan ekip arkadaşları Ferda Volkan ve Şule Kükrer’in çektikleri fotoğrafları yarın marinanın restoranında sergileyeceğini ifade etti.

Kaptan Hasipek, Kıbrıs’a Asuman Budaki, Lale Gürsu, Günnur Deniz, Sanem Okan ve kızı İpek Hasipek’le geldiklerini ifade ederek gezinin 44 gün süreceğini, 23 noktaya ulaşılacağını ve toplamda bin 300 mil yol kat edileceğini kaydetti.

Neşe Hasipek, geçen yıl üç kadın olarak çıktıkları mavi yolculukta Atriyatik Denizi’ni dolaştıklarını belirterek Yunanistan, İtalya, Hırvatisyan dahil 55 noktada durduklarını ve 70 günde tamamladıkları gezide de amaçlarının barış olduğunu vurguladı.

Seneye 19 Mayıs’ta atamızın Samsun’a çıkışının 100’üncü yılında Samsun’da olacaklarını söyleyen Hasipek, ana ekipte kendisi, Ceyda Gülçyüz, Şule Kükrer ve Ferya Volkan’ın olduğunu ancak toplam 24 kişinin daha değişik noktalarda kendilerine katıldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108