Barış Tilki: Yenilenebilir enerji aslında dünyada barıştır

banner37

banner87
Barış Tilki: Yenilenebilir enerji aslında dünyada barıştır
banner90
banner8

Gerçek Tilki Şoför Okulu sahibi Barış Tilki, başarılarına başarı ekleyerek yenilenebilir solar enerji sektöründe de ilk adımlarını yarın atıyor.

Başbakan Ersin Tatar’ın açılışını yapacağı Kıbrıs Solar Enerji’nin açılışına büyük bir ilgi ve kalabalığın katılması bekleniyor.

Genç girişimci Barış Tilki, KKTC’nin bulunduğu coğrafi konumu sayesinde güneş enerjisinden faydalanabilecek bir konumda olduğunu ve Kıbrıs Solar Enerji sayesinde KKTC halkının bu enerjiye kolayca sahip olabileceğini belirtti.

Dünyada sosyal ve ekonomik kalkınmanın temel girdisinin enerji olduğunun bilincinde olduğunu ve kalkınma ve barış için yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması gerektiğini dile getiren Barış Tilki dünyanın enerji kaynaklarının sınırlı olduğunu ve sürekli azaldığı konusunda bilgi vererek solar enerjinin gerekliliğini dile getirdi.

Diğer enerji kaynaklarının kullanılması için insanlığın bedel ödediğine dikkat çeken Barış Tilki, "Yenilenebilir enerji genelde her yerde olduğu için ve her yere ulaştığı için bir eşitlikten söz edebiliriz. Herkesin çatısına, herkesin fabrikasına girebiliyor, bir ayrım yapmıyor ve ulaştığı her yerde de enerji açısından insanları özgürleştiriyor.

Güneşin enerjisinin, ışığının, ısısının ulaştığı her yerde petrole ve dış ülkelere bağımlılık azalıyor, ayağımıza kadar geliyor. Diğer enerji kaynakları için savaşların bedelinin olduğunu biliyoruz, görüyoruz ama yenilenebilir enerji kullanırsak dünyanın her yerinde hep birlikte en azından enerji nedeniyle savaşmamış olacağız." dedi.

Ülkesini ve halkını her zaman seven ve başarılı bir Kıbrıs Türkü olmaktan, halkına hizmet vermekten her zaman gurur duyduğunu belirten Barış Tilki, Kıbrıs Solar Enerji’nin bu sektörde çok büyük yenilikler ve kolaylıklarla halkına hizmet için yarın açılacağını ve esas görevinin halkına en uygun fiyatlarla hizmet vermek olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75