banner6

Bariyer, insan hayatından daha mı pahalı?

banner37

Çift şeritli yollarda hayati öneme sahip olan bariyerlerin eksikliği nedeniyle, bu güne kadar birçok kazada canlar kaybedildi, yaralanıldı, sakat kalındı ama Girne Çevre Yolu’nda olduğu gibi halen çoğu yollarımızda önlem alınmadı

Bariyer, insan hayatından daha mı pahalı?
banner99

Ali CANSU

Çift şeritli yollarda hayati öneme sahip olan bariyerlerin eksikliği nedeniyle bu güne kadar birçok kazada canlar kaybedildi, yaralanıldı, sakat kalındı ama Girne Çevre Yolu’nda olduğu gibi halen çoğu yollarımızda önlem alınmadı.

Girne Çevre Yolu’ndaki bariyer eksikliğine dikkat çeken vatandaşlar, “belki maliyeti yüksek diye bariyer yapılmıyor ama bir bariyer insan hayatından daha mı pahalıdır ki, yetkililer bu kadar duyarsız kalıyor?” diye sordu.

Ülkemizde bariyer bulunmamasından dolayı pek çok yol faciaya davetiye çıkarırken, her gün yüzlerce aracın kullandığı Girne Çevre Yolu da bariyersiz yolların en önemlilerinden biri olarak duruyor.

Yollarımızda bariyer olmadığı için, zaman zaman araçlar bir şeritten diğer şeride geçerek ölümlü kazalara neden olabiliyor. Girne Çevre Yolu’nda gidiş ve dönüş şeritlerini ayıran orta refüje de bir türlü bariyer konulmadı.

Vatandaşlar, karşıdan her an önlerine araç çıkacak korkusuyla araba kullandıklarını belirterek yola en kısa zamanda bariyer takılmasını istedi.

Karayolları Dairesi’nin denetiminde olan yola bariyer takılmasını isteyen vatandaşlar, “Bariyer ücretleri çok pahalı olsa gerek ki takılamıyor. Peki, insan hayatı bu kadar ucuz mu?” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104