Bariyerler faciayı önledi

banner37

Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda seyreden parke taşı yüklü kamyon, orta refüjdeki çelik bariyerlere çarpıp sağ yan kısmı üzerine devrildi

Bariyerler faciayı önledi

Himmet KAZAN

Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerinde, dün akşam saat 18.30’da meydana gelen kaza, bariyerin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Cahit Uçak (E-39), yönetimindeki TPE 046 plakalı parke taşı yüklü kamyonla Güzelyurt istikametine doğru seyrettiği sırada Zet Karting önlerine geldiği zaman, orta refüjdeki çelik bariyerlere çarpıp sağ yan kısmı üzerine devrildi. Bariyerler, kamyonun karşı şeride geçmesini önledi.

Kaza ihbarı üzerine 112 sağlık ekipleri, polis ve Lefkoşa İtfaiye Şubesi ekipleri, olay yerine sevk edildi.

Kamyonda bulunan parke taşları ve tahta kalaslar, kazada yola savruldu. Çarpmanın etkisiyle aydınlatma direği de devrildi. Polis, yolda olası bir kaza daha yaşanmaması için önlem aldı.

Şans eseri herhangi bir yaralanmanın olmadığı kazada, büyük çapta hasar meydana geldi.

Kazaya tanık olan sürücüler, “Bariyer olmasaydı facia yaşanabilirdi” ifadelerine yer verdi.

Her yola bariyer şart!

Bu arada, trafik kazalarında can ve mal kaybını minimuma indiren demir ya da New Jersey bariyerleri, özellikle orta refüjün aşılarak karşı şeride geçilmesiyle gerçekleşen kazaların önüne geçiyor. Ancak yollarımızın birçoğunda bariyer olmadığı için ciddi yaralanma hatta ölümle neticelenen kazalar meydana geliyor.

Günde yüzlerce aracın seyrettiği Lefkoşa- Gazimağusa anayolu, Lefkoşa-Girne anayolu ile Lefkoşa-Güzelyurt anayolunun büyük bir bölümünde orta refüj içerisinde bariyer olmaması kazalara davetiye çıkarıyor.

Bu güzergâhlarda yolun bariyerlerle birbirinden ayrılması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, çelik ya da New Jersey bariyerlerin tüm anayollara yapılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER