'Barkotsuz et' davası ileride görüşülecek

banner37

Çalıştıkları işyerinin kasap reyonunda, patronunun uyarısına rağmen barkotsuz et satışı yapıp, elden nakit para tahsil etmekle suçlanan Engin Gür ve Samet Baştan ile eti satın alan Halis Doğan teminata bağlandı

'Barkotsuz et' davası ileride görüşülecek
banner90

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa’daki Önder Alışveriş Merkezi’nin kasap reyonunda patronunun uyarısına rağmen barkotsuz et satışı yapıp, elden nakit para tahsil eden Engin Gür ve Samet Baştan ile eti satın alan Halis Doğan aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
Mahkemeye ayrı ayrı çıkarılan zanlılar, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere uygun birer teminata bağlandı.
Öte yandan polis, işyeri sahibinin Samet Baştan aleyhindeki şikayeti geri çektiğini belirtti. 

banner9
Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Melis Tahsiner’i tanık kürsüsüne çağırdı.
Polis çavuşu, 22 Mayıs 2018’de, konu suçun kamera kayıtları incelenerek tespit edildiğinden söz etti ve yazılı dava tebliğ ettiği zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirterek, mahkemeden zanlılar aleyhine uygun teminat talep etti.

 

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve davaları görüşüleceği tarihe değin zanlıları KKTC dışına çıkmaktan men edip, tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.
Zanlılara, suçtaki rollerine göre, teminat emri veren yargıç, Halis Doğan’ı kefil kefaletiyle serbest bırakırken, diğer zanlıları 5’er bin TL nakdi teminata bağladı.
Mahkeme, Halis Doğan lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik, Engin Gür ve Samet Baştan’ın ise 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108