Barkotsuz et satan da alan da tutuklandı

banner37

Çalıştığı işyerinin kasap reyonunda patronunun uyarısına rağmen barkotsuz et satışı yapıp, elden nakit para tahsil eden Engin Gür ile eti satın alan Halis Doğan mahkemeye çıkarıldı

Barkotsuz et satan  da alan da tutuklandı
banner87

Sedef BOŞNAK

Mağusa’daki Önder Alışveriş Merkezi’nin kasap reyonunda çalışan Engin Gür, patronunun uyarısına karşın, barkotsuz olarak sattığı et karşılığında elden 320 TL nakit para tahsil ettiği ve konu parayı ihtiyacı olduğu gerekçesiyle harcayıp, reyon sahiplerine vermediği gerekçesiyle şikayet üzerine tutukladı.

Yapılan araştırmada etleri satın alan Halis Doğan’ı da gün içerisinde tespit edip tutuklayan polis, her iki zanlıyı da mahkemeye çıkartarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Melis Tahsiner’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Polis çavuşu, 22 Mayıs 2018’de, Önder isimli AVM’nin kasap reyonunda çalışan Engin Gür’ün, Halis Doğan’a barkotsuz olarak sattığı et karşılığında, elden 320 TL nakit para tahsil ettiğini tespit ettiğini söyledi ve zanlıları şikayet üzerine tespitleri ışığında derdest emriyle tutukladığını anlattı.

Aldığı ifadeler doğrultusunda kasap reyonu sahiplerinin, Engin Gür’ü barkotsuz satış yapmaması konusunda uyardığı yönünde ifade temin ettiğini belirttikten sonra, meseleyi açığa kavuşturabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu anlattı ve mahkemeden süre istedi.  

Engin Gür, izinli olduğu için 320 TL’yi patronuna vermediğini, Halis Doğan da sürekli barkotsuz alış yaptığını beyan ederek, talep edilen süreye itiraz etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, tahkikatın salimen neticelendirilmesi için, zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER