Başarıları gururlandırdı

banner37

Artı Eğitim Merkezi Kolej Giriş Sınavı’nda bu yıl da önemli başarı elde etti. Masal Gül ve Ekin Tarın Lefkoşa’da, Zerrin Zeki Gazimağusa’da, Pembe Pilli de Girne’de 98 puanla hem bölge birincisi hem de KKTC birincisi oldu

Başarıları gururlandırdı
banner8

Ali ÇATAL

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu sene tek aşamalı gerçekleştirilen Kolej Giriş Sınavı (KGS), önceki gün yapıldı.

Artı Eğitim Merkezi öğrencilerinden yüzde 70’i sınavda başarı gösterdi.

Lefkoşa’da Masal Gül ve Ekin Tarın, Gazimağusa’da Zerrin Zeki ve Girne’de de Pembe Pilli, 98 puan alarak bölge birinciliklerini, KKTC birincilikleriyle taçlandırdı.

Ada genelinde 209 öğrenciyle sınavda önemli bir başarıya imza atan Artı Eğitim Merkezi’nin yurt genelindeki merkezlere göre başarı sağlayan öğrenci sayıları ise şöyle;

“Lefkoşa TMK 89 öğrenci, Gazimağusa TMK 44 öğrenci, Girne 19 Mayıs TMK 38 öğrenci, İskele Bekir Paşa TMK 14 öğrenci, Hala Sultan İlahiyat Koleji 16 öğrenci, Güzelyurt TMK 7 öğrenci ve Lefke Gazi Lisesi TMK 1 öğrenci”.

Bölgelerde ilk beş dereceye giren öğrencilerini basına tanıtan Artı Eğitim Merkezi Direktörü Havva Şeniz, “Tüm kapanmalara rağmen, sınav maratonunda motivasyonumuzu hiçbir zaman kaybetmedik ve online çalışmalarımızla çocuklarımıza destek olduk” dedi. Covid-19 salgını sürecinin hem kendileri hem öğrencileri hem de aileler için kolay geçmediğini de vurgulayan Şeniz, büyük bir istekle üç şubede başlayıp heyecanla devam eden çalışmalarının bugün meyvelerini topladıklarını kaydetti.

banner134
Şampiyonlar çok mutlu

KKTC ve Lefkoşa 1’incisi, 9 Eylül İlkokulu öğrencisi Masal Gül, sınavdaki başarısının kendisini de çok mutlu ettiğini belirterek “Şampiyon olmak çok farklı bir his. İstersem her şeyi başarabileceğimi görmek de ayrıca güzel. Doktor olmayı ve kanser gibi hastalıklarla mücadele ederek ‘insanların hayatına dokunmayı’ istiyorum” dedi.

KKTC ve Lefkoşa 1’incisi, Levent İlkokulu öğrencisi Ekin Tarın,“Başarımı, dersleri çok iyi dinlememe ve öğretmenlerime borçluyum” diyerek gelecek planını henüz netleştirmediğini söyledi.

KKTC ve Mağusa 1’incisi, Doğa İlkokulu öğrencisi Zerrin Zeki de, birincilik duygusunun farklı olduğunu ifade ederek ileride tıp fakültesine gitmeyi ve genel cerrahi alanında uzmanlaşmayı istediğini belirtti.

KKTC ve Girne 1’incisi, Alsancak İlkokulu öğrencisi Pembe Pilli, “Aslında birinci gelmekten ziyade ‘başarmak’ gibi bir gayem vardı ama bu dereceyi de yapmak çok güzel. Ablam Özde Pilli de 2014-15 sınavının birincisiydi. Bütün öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Gelecekteki hedefim ise robot teknolojilerini geliştirmek” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 1 ay Önce

O kadar eğitimden bu kadarmı yazık

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75