banner6

Başarılı öğrenciler için düzenlenen gezi tamamlandı

banner37

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile birlikte 2015-2016 eğitim yılında düzenlediği fotoğraf, afiş, şiir, kompozisyon ve kısa film yarışmalarında başarılı olan öğrenci ve sorumlu öğretmenlere yönelik düzenlediği “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kültür Gezisi” tamamlandı.

Başarılı öğrenciler için düzenlenen gezi tamamlandı
banner151 banner143

Teşkilattan yapılan açıklamaya göre, 28 Ağustos- 2 Eylül tarihleri arasında  gerçekleşen geziye, öğrenci ve sorumlu öğretemenler yanında Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı personeli ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan toplam 50 kişilik kafile katıldı.

Gezi çerçevesinde şu yerler ziyaret edildi:
“Kantara Kalesi, Karpaz Gate Marina, Apostopolos  Andreas Manastırı ve  Ayias Trias Bazikilası, Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi, Soli Antik Kenti, Vuni Antik Kenti ve Sarayı, Yeşilırmak Şehitliği, Lefke-Gemikonağı Göleti, Cengiz Topel Anıtı, Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Raif Denktaş ve Dr. Fazıl Küçük’ün kabirleri, Barbarlık Müzesi, Milli Mücadele Müzesi, Sivil Savunma  Teşkilatı Başkanlığı, Derviş Paşa Konağı, Büyük Han, Arasta ve Selimiye Camii, Muratağa-Sandallar Şehitliği ve Katliam Çukuru, Othello Kalesi, Venedik Sarayı, Namık Kemal Zindanı, Lala Mustafa Paşa Camii, Gazimağusa Kalesi ve Surları, Bellapais Manastırı, Girne Kalesi ve Kordon Boyu ile St. Hilarion Kalesi”

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2016, 17:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104