Başarısı ve azmi, gurur verici

banner37

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nun “Yıldızları Parlatıyoruz” projesinin yeni konuğu Çocuk Fitness Dünya Şampiyonu Nehir Özerkan oldu

Başarısı ve azmi, gurur verici
banner99

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yan kuruluşu olan Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu’nun “Yıldızları Parlatıyoruz” projesi, yıldız gibi parlayan bireylerin öykülerini anlatıp, gizli kalmış pek çok yeteneğe cesaret vermeyi amaçlıyor.

Limasol Sosyal Sorumluluk Yönetim Kurulu Üyelerinden Özlem Kavaz Soykan ile İpek Gözel Halim “Yıldızları Parlatıyoruz” projesi kapsamında Dünya Şampiyonu Nehir Özerkan ile çalışmalarını sürdürdüğü Nev Çocuk Fitness salonunda buluştu.

Özerkan, başarıya giden yolu ve katıldığı yarışmaları Limasol Sosyal Sorumluluk Yönetim Kurulu Üyelerine heyecan ile anlattı:

“Üç buçuk yaşımda fitnesse başladım. Okulda bir hocam beni farketti ve aileme spora gitmem gerektiğini söylemesi üzerine hikayem başladı. 11 senedir Nev Fitness’deyim. İlk Zonguldak’ta Türkiye Çocuk Fitness Yarışması’na katıldım ve dördüncü geldim. Sonra her yıl Türkiye’deki yarışmalara katılmaya devam ettim. Bir süre sonra da Avrupa, Balkan ve Dünya şampiyonalarına katıldım. Tüm bu yarışmalarda şampiyon oldum.

Çok heyecanlıydım. Sırbistandaydık. Finale 6 kişi kalmıştık. Bugüne kadar sahnede hiç hatam olmadı. Ancak o gün ilk elemelerde sahnede yarışırken düştüm. Ancak yine de ilk 6’ya girdim. Sonra ilk 6’ya giren yarışmacılar tekrar yarıştı. Bu sefer pes etmeyerek kusursuz bir gösteri yaptım ve birinci oldum. Dünya şampiyonu oldum. Dünya şampiyonasında yarışma parçam Game of Thrones’du.

“Başarı bir bütündür”


banner134

Her yarışmada ve tabi öncesinde çok sıkı çalışıyoruz. Sıkı bir diyet uyguladım. Zaten her zaman beslenmemize dikkat ederiz. Her gün yaz-kış demeden çalışıyorum. Tüm hareketlerde iddialıyım. En önemlisi kendime inanıyorum ve iyi olduğumu biliyorum. Şu an 14 yaşındayım ve Dünya Şampiyonuyum. Madalyam evimizin girişinde hem beni hem de ailemi gururlandırmakta.

Başarı bir bütündür. Hem spor yapıp hem de derslerime çalışırım. Bu sene Bülent Ecevit Anadolu Lisesi’ni kazandım. Hem sporda hem de okulda iyi olmak mümkündür. Bence her insanın bir spor yapması gerekir. Başta Nev Fitness okuluna ve antrenörümüz Neval Çelebioğlu Akgürgen’e, beni destekleyen aileme ve Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumuna biz parlayan yıldızların daha da parlayıp geniş kitlelere duyurması konusundaki desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim”.

Nehir’in antrenörü Neval Çelebioğlu Akgürgen de, Nehir’in azim ve kararlılıkla çalıştığını söyleyerek “Hem çocuklarımız hem de onları destekleyen aileleri disiplinli bir yaşama, düzenli çalışmaya, düzenli beslenmeye önem veriyor. Yeterince istek, azim ve kararlılık olunca başarı da geliyor. Çocuklarım yarışmaya çıkmadan önce kendi aramızda bir mottomuz var. Sahneye çıkan yarışmacı kim olursa olsun birlikte parmaklarımızla sayıp başaracağım, başaracağım, başaracağım diyor ve öyle yarışıyoruz” dedi.

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, “Görüyoruz ki başarı her gün tekrarlanan çabaların toplamıdır. Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu; Yıldızları Parlatıyoruz Projesi önümüzdeki günlerde de başarı öykülerini paylaşmaya devam edecek. Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Nehir’i ve tüm yıldızları tebrik ediyor” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75