Başbakan Ersan Saner: “Türkiye’den 190 milyon TL kaynak aktarıldı”  

banner37

Başbakan Ersan Saner: “Türkiye’den 190 milyon TL kaynak aktarıldı”  
banner8

Başbakan Ersan Saner, ‘Teşvikler ve Ödemeler’ başlığı altında bir basın açıklaması yaptı. 

Başbakan Saner, Mart 2020 tarihinden itibaren ülkeyi etkisi altına alan Koronavirüs salgını hakkında açıklamalarda da bulunarak, Türkiye’den 340 bin doz aşı geldiğini ve düzenli gelmeye devam edeceğini aktardı. 

Saner, temmuz ayının sonuna kadar halkın yüzde 70’inin aşılanmış olacağını da dile getirdi. 

TÜRKİYE’DEN 190 MİLYON TL

Başbakan Saner, Türkiye ile KKTC arasında imzalanan 2021 Yılı İktisadi ve Mali İş birliği Protokolü kapsamında Türkiye’den KKTC’ye 190 milyon TL kaynak aktarıldığını da açıkladı. 

Saner, şöyle konuştu: 

“Toplam da 100 milyon ihaleler için, 90 milyon TL hibe katkıları için harcayacağımız 190 milyon TL’lik kaynak, Anavatan Türkiye tarafından Mali ve İş birliği Protokolü kapsamında, kullanımımıza açıldı. Özel sektöre katkı niteliğinde ciddi mesafe kat etmemizi sağlayacak olan kaynak için TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a teşekkür ederim.” 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet K.
Mehmet K. - 4 hafta Önce

Türkiye'den 190 milyon TL aktarılıyor ama Türkiye vatandaşları muhacerat cezasına düşüp ülkeye alınmıyor havaalanin da geri yollanıyor nerde iş birliği nerde dostluk nerde biraz Kıbrıs TÜRK Cumhuriyeti de TÜRK Vatandaşlarına ayrıcalık tanısın ????

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75