banner6

Başbakan Faiz Sucuoğlu, siyasi parti liderleriyle bir araya geldi

banner37

Başbakan Faiz Sucuoğlu, siyasi parti liderleriyle bir araya geldi
banner150 banner151 banner143

Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun siyasi parti başkanları ile toplantısı Meclis'te başladı.

Toplantıya Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman ve Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay katıldı.

Siyasi parti başkanları düzeyinde yapılan toplantıda, geçen perşembe günü, Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nde görüşülmeye başlanan ancak yaşanan gerginlik sonrası askıya alınan belediyelerin birleşmesine ilişkin yasal düzenleme konusunda bir uzlaşı zemini aranacak.

BEROVA: “PARTİ BAŞKANLARI, YOL HARİTASI BELİRLEMEK İÇİN BİR ARAYA GELECEK”

Dün konuyla ilgili açıklama yapan İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Özdemir Berova, geçen perşembe, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nin Belediyelerin Birleştirilmesine İlişkin (Özel) Yasa Tasarısı ile Mülki Yönetim ve Bölümleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı ele almak üzere toplandığını hatırlatarak, belediyelerin birleştirilmesine ilişkin yasal düzenlemenin madde madde görüşülmeye geçildiği esnada bazı olaylar yaşandığını ve akabinde siyasi parti başkanlarının istişarelerde bulunarak bir uzlaşı zemini bulunması için oturumu kapatma kararı aldıklarını söylemişti.

Berova, “Bu vesileyle gerekli hazırlıklar yapıldı. Yarın siyasi parti başkanları düzeyinde bir toplantı yapılacak. Başkanlar, bir yol haritası çıkacak mı konusunu görüşecekler” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110