Başbakan: “Hedef yaşam kalitemizi yükseltmek”

banner37

Başbakan: “Hedef yaşam kalitemizi yükseltmek”
banner8

Yaşanan Pandemi döneminde ciddi bir tecrübe oluştuğunu dile getiren Başbakan, maske, mesafe ve hijyen kurallrına uyulması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Türkiye ile olan ilişkiler konusunda da değerlendirmede bulunan Saner,

“Güney’deki vatandaşlar sorun sanki 1974 yılında başlıyor gibi bir algı yarattılar. Oysa bu adada kayıplar varsa 1963 yılından başlamıştır.” Dedi.

“Kıbrıs Türkü aslında iki kez darbe yaşadı. Biri anavatana yapılan kalkışma diğeri de 1974 yılında yapılan darbeydi” diyerek 20 Temmuz’un kendiliğinden olmuş gibi bir algı yaratılmasının yanlış olduğunu söyledi.

13 yıldır parlamentoda olduğunu ve 3 bakanlık göreviyle birlikte şimdi de Başbakanlık görevini yürttüğünü dile getiren Saner, bu zaman diliminde Türkiye’nin bizim iyiliğimiz ve gelişmemiz için çabaladığını dile getirdi.

banner134
Hedefin insanımızın yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu kaydeden Saner, “Benim sadece gördüğüm yanlış olan yanlış giden konularda düzenlemeye gidilmesi yönünde çalışmalar devam ediyuor. Biz hep statükodan bahsederiz ama aslında hepimiz statükoya bağlıyız. Bu anlamda dünya standartlarında ilerlemek için çabalanıyor”

Çalışma konusunda çok daha verimli olmamız gerektiğini dile getiren Saner, iş üretme konusunda sıkınların olduğunu dile getirdi. Burada siyasetçiye büyük bir görev düştüğüne vurgu yapan Saner, daha fazla projeler üretilmesi gerektiğini ifade etti.

Yapılan projeler konusunda bir takım adımlar atıldığını kaydeden Saner, “Organize Sanayi Bölgesi projelerinde destek ve teşviklerinde yürülüğe gireceğini söyledi.

Saner, genç girişimci kadın, genç ve bireylere bu anlamda desteler de verileceğini dile getirdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75