Başbakan Saner: “Kamu çalışanları ve emeklileri, Haziran ayı maaşlarını artışlı alacak” 

banner37

Başbakan Saner: “Kamu çalışanları ve emeklileri, Haziran ayı maaşlarını artışlı alacak” 
banner99

Başbakan Ersan Saner, yazılı bir açıklama yaparak “kamuda çalışanlarla, kamudan emekli olanların Haziran ayı sonunda maaşlarını %8,83 artışlı alacağını” açıkladı. 

Açıklamada ayrıca, “Temmuz ayı maaşlarına Haziran’a kadar olan %8,83 artış yansıtılacak” denildi. 

Saner, “19 Temmuz Pazartesi gününün idari tatil verilmesi ve Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasının da hükümetçe değerlendirilmekte olduğunu, konuya olumlu yaklaştıklarını” da belirtti. 

Söz konusu açıklamanın, temel ihtiyaçlara gelen zamlar sonrası oluşan tepkilerin hemen ardından yapılması dikkat çekti. 

Hükümetin yargıya taşınan “Hayat Pahalılığı’nın dondurulması” kararının mahkeme tarafınca durdurulması sonrası, bu karardan geri adım atıldığı gözlemlendi. 

Saner açıklamasında, “Temel amaçlarımızdan biri önce halkımızın alım gücünü korumak sonra da artırmaktır. Bilindiği üzere Devlet Planlama Örgütümüz son altı aylık Hayat Pahalılığı oranını %8,83 olarak açıklamıştır. Dolayısıyla kamu çalışanlarımız ile kamudan emekli olanlar Haziran ayı sonunda maaşlarını %8,83 artışlı olarak alacaklardır” dedi. 

Başbakan, açıklamasını şöyle sürdürdü: 

“Hükümetimiz Devletimizin diğer mali yükümlülüklerinin yerine getirilmesi, özel sektörümüzün bir an önce sorunlarını geride bırakması için de çalışmalarını sürdürmektedir. 

Bu arada, 19 Temmuz Pazartesi gününün idari tatil verilmesi ve Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkması da hükümetimizce değerlendirilmektedir ve konuya olumlu yaklaşım içerisindeyiz.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 2 hafta Önce

Bize yok mu ???? Ozel sektoruz de biz!!!! Hani biz de insaniz ya!!!! Hani biz de markete gidiyoruz ya!!! Biz de cocuk okutuyoruz ya! Dedik bir soralim bize de birseyler yapacak misiniz...

AYTEKİN
AYTEKİN - 2 hafta Önce

HEP KAMU CALISANLARINI DÜŞÜNÜRSÜNÜZ ÖZEL SEKTÖR NE OLACAK VERGİ TOPLAMAYA GELİNDİĞİNDE BUNLAR ÖZEL SEKTÖR BUNLARDA AZ ALALIM DEMİYORSUNUZ Y

Mustafa Hasan
Mustafa Hasan - 2 hafta Önce

Kendi kendinize kamu adı altında artıș yapın, bu artıșı da özelden topladığın vergilerle yap.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75