Başbakan Saner Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak açıkladı

banner37

Başbakan Saner Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak açıkladı
banner99

Başbakan Ersan Saner, hükümetin 19 Temmuz Pazartesi gününün idari tatil verilmesini kararlaştırdığını ve böylece Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkacağını açıkladı.

Başbakan Ersan Saner, yazılı bir açıklama yaparak, 19 Temmuz Pazartesi gününün idari tatil verilmesinin kararlaştırıldığını ve böylece Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkacağını duyurdu.

Başbakan Saner, kamu çalışanları, kamu emeklileri gibi sosyal sigorta emeklilerinin de yılın ilk altı ayında oluşan hayat pahalılığı nedeniyle Temmuz ayı sonunda maaşlarını yüzde 8,83’lük artışla alacaklarını da kaydetti.

Saner’in açıklaması şöyle:

banner134
Hükümetimiz bugün bir değerlendirme yaparak 19 Temmuz Pazartesi gününün kamu çalışanları için idari tatil olarak verilmesini kararlaştırmıştır.

Böylece Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkacaktır.

Vatandaşlarımızdan beklentimiz ve dileğimiz salgının henüz atlatılmadığını göz önünde bulundurarak gerekli koşullara uymak suretiyle tatillerini sağlık ve huzur içinde geçirmeleridir.

Öte yandan bazı yanlış değerlendirmeler yapılmaması için şu konuya da netlik getirmek istiyorum; Başbakanlık Devlet İstatistik Kurumu Başkanlığı Haziran ayı sonuna kadar ülkemizdeki hayat pahalılığı oranını yüzde 8,83 olarak saptamıştır. Dolayısı ile tüm kamu çalışanları, kamu emeklileri gibi sosyal sigorta emeklileri de Temmuz ayı sonunda maaşlarını yüzde 8.83’lük artışla alacaklardır. Maliye Bakanlığımız tüm ödemelerin günü geldiğinde yapılması için çalışmalarını sürdürmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 3 hafta Önce

Surdurun tabiii calismalari onlar insan, ozelde calisan yasamaz zaten gerek yok onlara...

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75