Başbakan Saner: Temaslılar kendini saklamasın

banner37

Başbakan Ersan Saner, Salı günü Bakanlar Kurulu’nun aldığı, Lefkoşa ve Girne’de uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu. Saner “Kapanmayan ilçelerdeki vaka oranı, Lefkoşa ve Girne’ye kıyasla daha az” ifadelerini kullandı.

Başbakan Saner: Temaslılar kendini saklamasın
banner90
banner8

Başbakan Ersan Saner, BRT’de Lefkoşa ve Girne’de uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Saner öncelikle vatandaşlara çağrıda bulunarak, bize bir şey olmaz diyerek temaslıların kendilerini saklamamalarını söyledi ve en yakın sağlık kuruluşuna giderek PCR testi yaptırınız dedi. Saner, temaslı vakalara ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz diye sözlerine ekledi.

banner134
Başbakan Saner, “Sağlığı korurken ekonomiyi de paralel götürmek zorundayız” diyerek, kapanma olmayan bölgelerde ekonomik faaliyetlerin sürdüğünü gerekli denetimlerin yapıldığı ifade etti.

Girne ve Lefkoşa’nın haricinde kalan ilçelerin (Güzelyurt, Lefke, İskele ve Gazimağusa) kapanması halinde ülke ekonomisinin sıkıntı yaşayabileceğini gözlemlediklerini kaydetti.

Saner aynı zamanda aşıların tedariki konusuna da değindi ve 500 bin aşı için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay görüşerek hemfikir olduğunu kaydetti ve önümüzde günlerde bu aşıların geleceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75