banner6

Başbakan Ünal Üstel Basın Açıklaması

banner37

Başbakan Ünal Üstel Basın Açıklaması
banner150

banner150 banner150

Başbakan Ünal Üstel, toplumda infial yaratan 16 yaşındaki Zehie Helin Reessur cinayetine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle :

16 yaşındaki gencecik Zehie Helin Reessur‘un öldürülmesi hunharca işlenmiş bir cinayet olmanın yanıda, Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesi konusunda devlet olarak, hükümet olarak ve halk olarak yeni ve radikal adımlar atmamız gerekliliğini de gözler önüne sermiş bir olaydır.

Çağımıza, ülkemize, kültürümüze ve bizlere asla yakışmayan, bu insanlık dışı suçlara yönelik hükümet olarak yeni tedbirler almak için harekete geçmiş durumdayız.


Kadına yönelik şiddete karşı daha önceki dönemlerde ortaya konan Ulusal Eylem Planının tam olarak hayata geçirilmesi, varsa eksiklerinin giderilmesi, bu tarz suçlara ilişkin Polisimizle yürütülen çalışmaların daha da geliştirilmesi konularında gerekli çalışmaların başlatılması talimatını vermiş durumdayım.


Bu sorun, siyaset üstü ve toplumsal bir sorundur. Ve bu sorun ancak toplumun tüm kesimlerinin ve paydaşların bir araya gelerek ortak akıl üretmeleri ile azaltılabilir veya ortadan kaldırılabilir.
Kimsenin kuşkusu olmasın, ülkemiz insanının, kişiliğine, kültürüne, örf adet ve geleneklerine ve her şeyden önemlisi evrensel insan haklarına yakışmayan, Kadına Yönelik Şiddet ve Kadın Cinayetleri ile mücadele etmekten asla vazgeçmeyerek, elimizden gelen tüm çabayı ortaya koymakta kararlıyız. Bu vesileyle birkez daha Zehie Helin Reessur evladımıza allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerim.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2023, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104