banner6

Başbakan Ünal Üstel'in 18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitleri Anma günü mesajı

banner37

Üstel: Bu millet eğilmez, Çanakkale Geçilmez. 

Başbakan Ünal Üstel'in 18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitleri Anma günü mesajı
banner90
banner99

Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını veren aziz şehitlerimizi anmanın büyük onuru ve gururunu yaşıyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün askerlerine "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum." diyerek başlattığı tarihte eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı ve varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi ile Milletimiz; tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir.

Birçok zorluğun üstesinden gelen ve tarihe yön veren zaferlere imza atan aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Kıbrıs Türk Halkı da Çanakkale Destanı ve Kurtuluş savaşı gibi büyük zaferlerden aldığı ilhamla varoluş mücadelesini gerçekleştirmiş ve  aziz milletimizin katkılarıyla hak ettiği özgürlüğüne kavuşmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108’inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104