banner6

Başbakan: Vatandaşlar uyarılara uysunlar

banner37

Hükümet Ciklos’ta yapılan çalışmaları yerinde inceliyor. Olay yerinden açıklama yapan Başbakan Tufan Erhürman, çok ciddi yağışlarla karşı karşıya olduğunuzu ifade ederek, vatandaşlara yapılan uyarıları dikkate alması gerektiği yönünde çağrıda bulundu.

Başbakan: Vatandaşlar uyarılara uysunlar
banner99

Erhürman açıklamasında şunları kaydetti:

“Maalesef çok acı bir olay yaşadık. Bu bölgede maalesef can kayıplarımız var. Görgü tanıklarının ifadeleri, yapılan araştırmalar can kaybının 4 olacağı üzerinde yetkilileri durduruyor. Üç kişiye ulaşıldı şu ana kadar. 3’ünü de kaybettik. Polis Genel Müdürlüğü, Özel kuvvetler ve Girne Belediyesi çalışanları yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Araç kalıntılarına ulaşıldı. 4’üncü için çalışmalar devam ediyor. Dikmen’de, Lapta’da ve Girne Merkez’de ciddi sorunlar yaşadık. Orada da gerekli incelemeleri yapacağız. Öğleden önce de Afet ve Acil Yönetim Kurulu’nu toplayacağız. Meteoroloji Dairesi ile görüştük, bugünkü raporlarla ilgili gerekli çalışmayı yapacağız.

banner134

Tüm halkımıza sabır diliyorum. Son derece üzücü bir olayla karşı karşıyayız. Gerek PGM, gerek Sivil Savunma sabaha kadar çalışma yaptılar. Yer yer, geçişe izin vermeme söz konusudur. Bunlara muhakkak uyulması gerekmektedir. Çok ciddi yağışlarla karşı karşıyayız. Polis Genel Müdürlüğü ve teşkilatın uyarılarına uysunlar.”

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88