banner6

Başbakan yeni asgari ücret kararını değerlendirdi: “Çok hızlı gidildi”

banner37

Başbakan yeni asgari ücret kararını değerlendirdi: “Çok hızlı gidildi”
banner150 banner150 banner151

Başbakan Sucuoğlu, dün belirlenen asgari ücretle ilgili ilk değerlendirmesini yaptı; “Çok hızlı gidildi” dedi. İşveren tarafının dava süreci başlatması halinde, davanın bekleneceğini söyleyen Sucuoğlu, “Yargı süreci başlarsa, asgari ücretin yürürlüğe giriş tarihi uzar” dedi.

Başbakan Faiz Sucuoğlu, dün belirlenen asgari ücretle ilgili ilk değerlendirmesini yaptı; “Çok hızlı gidildi. Belki biraz daha uzun tartışma imkânı yaratılsa, ortak paydada buluşulabilirdi” dedi.

BRT’de katıldığı programda, soru üzerine asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Sucuoğlu, işveren tarafının yeni belirlenen asgari ücrete itiraz ettiğini, prosedür gereği itirazın değerlendirileceğini kaydetti.

İşveren tarafının dava süreci başlatması halinde, davanın bekleneceğini söyleyen Sucuoğlu, “Yargı süreci başlarsa, asgari ücretin yürürlüğe giriş tarihi uzar” dedi.

Hem işçi hem de işveren tarafıyla görüştüğünü ifade eden Sucuoğlu, işveren tarafın kendisine, “bizi dinlemediler” diyerek tepki gösterdiğini anlattı.

“Dövizin bu denli yükseldiği bir süreçte işçimizin ihtiyacı anlamında bu para tamam mı? Bana göre yetmez bile” diyen Sucuoğlu, “Ciddi bir ekonomik çöküş var. Bu kriz, özel sektördeki küçük işeltmeleri çok ciddi anlamda etkilemiştir. (Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan) böyle bir karar çıktı, bekleyip görmek lazım” ifadelerini kullandı.

Öte yandan işverenlere 1 yıl daha prim desteği verilmesi konusunu bugün Başbakan Yardımcısı, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ile görüşeceğini belirten Sucuoğlu, bu konudaki çalışmanın, Başbakanlık Müsteşarlığı tarafından yürütüleceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2021, 13:45
banner343
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun
Harun - 1 ay Önce

Sn. BASBAKAN SIZIN ASGARI UCRETLILERIN NE CEKTIGINDEN HABERINIZ YOK GALIBA!!!!! 1 PAKET AYCEKIRDEGI BILE 13 TL DEN 25 TL YE CIKTI. BU ARADA 13. MA

ZOR
ZOR - 3 hafta Önce

ASGARİ ÜÇRET İNDİRİLSE KESİNLİKLE HERKES CİDDİ ŞEKİLDE KARŞI ÇIKMALI YÜKSELTİLMELİ İNDİRİLMESİ ZÖ KONUSU OLMAMALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110