banner6

Başbakana saygılıyım, bakana dava açacağım

banner37

Ercan Havalimanı işletmecisi Taşyapı İnşaat sahibi Emrullah Turanlı dün de konuşmaya devam etti, Başbakan Özgürgün’e ve bakanlara saygılı olduğunu söyledi ama yine Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu’nu hedef aldı

Başbakana saygılıyım, bakana dava açacağım
banner151 banner143

Genç TV’de canlı yayına katılan Turanlı, Başbakan Hüseyin Özgürgün’e ve bakanlara saygılı olduğunu ama Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’na dava açacağını söyledi.

Ertuğruloğlu’nun adını kullanmadan “Sayın Bakan hakkında da nefret suçundan dava açacağım” diyerek hakkını aramasının “saygısızlık” olmadığını ifade etti.

Turanlı, “Sayın Bakan güçlü bir bakan, beni sevmediğini söylüyor. Ciddi nefret suçu işliyor. İnsanları üstüme salıyor. Ne yapacağını bilmiyoruz” dedi. Turanlı, ‘durumunun çok vahim’ olduğuna işaret ederek, hayatından dahi endişe ettiğini ifade etti.

Turanlı, “Hayatım boyunca rüşvetle kavga eden bir iş adamıyım” diyerek tartışmalara neden olan ve daha sonra iptal olan “denetimle” ilgili istenen paranın iki taksitini ilgili bakanlık adına ödediğini söyledi. Emrullah Turanlı, ardından ödeme konusunda diretilince konunun Ombudsman’a gittiğini belirtti ve bakanla tartışmalarının başladığını söyledi.

“Sayın Bakan hakkında nefret suçundan dava açacağım” diyen Turanlı, bir ülkenin bakanının başka bir ülkeden nasıl yardım isteyebileceğini sordu. Turanlı, durumun vahim olduğunu ve hakkını hukuk yoluyla arayacağını söyledi.

Turanlı, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun adını vermeden “Sayın Bakan gazetelere yaptığı açıklamalarda kendisine rüşvet teklif ettiğimi söylemiş. Ben size rüşvet teklif etmişsem benim hakkımda dava açmanız lazımdı. Benim size açtığım gibi. Hukuk mahkemeleri orada” dedi.

Bakanın Kıbrıs’ta güveneceği kimse olmadığını söylediğine işaret eden Turanlı, “Bunlar çok vahim şeylerdir, endişe verici şeylerdir. Ben kimseye saygısızlık yapmam ama ben kuzu değilim tuza gelmem. Sayın bakanın söylediklerinin hiçbiri doğru değil. Benim öyle rüşvet müşvet teklif eden biri değilim” diye konuştu.

Denetim konusunda ödenecek parayla ilgili iki taksiti bakanlık adına ödediğini ifade eden Turanlı, “Ben paraları ödememeye diretince konu basına düşüyor… Daha sonra konu Ombudsman’a gidiyor. Ombudsman’ın söylediklerini biliyorsunuz. O gündür bugündür biz Sayın Bakanımla kavgalıyız. Ben bu parayı o gün de ödemem, bugün de ödemem, bundan sonra da ödemem… Benim yatırımlarımı korumakla yükümlü Bakan, bana böyle hakaret edemez” dedi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün konuyla ilgili açıklamalarına da yanıt veren Turanlı, “Sayın Başbakan’a saygılıyım, bakanlara da saygılıyım. Ben memleketin bütün canlılarına saygılıyım. Ben hukuk mahkemelerine gidiyorum sayın bakanın söylediği gibi Türkiye’nin öyle meçhul kişileriyle benim işim yok, ben devletin mahkemelerine gidiyorum” dedi.

“Bu ülkede polis yok mu, hukuk yok mu?”

Turanlı, şöyle konuştu:

“Hayatımdan endişe ediyorum. Türkiye’de de benim işlerimle uğraşanlar var. Bir kısım FETÖ’cü gitti… Türkiye'de beni FETO'cüler engellemeye çalışıyordu. Burada da engelleniyorum. Beni koruması gereken bakan beni sevmediğini söylüyor, nefret suçu işliyor. Siz bir ülkenin bakanısınız, siz nasıl bir başka ülkeden acil yardım istersiniz. Bu ülkede polis yok mu, hukuk yok mu, hiç kimse yok mu?

Sayın Bakan güçlü bir bakan, beni sevmediğini söylüyor. Ciddi nefret suçu işliyor. İnsanları üstüme salıyor. Ne yapacağını bilmiyoruz. Bunlar kendi ifadeleri.

Sayın Bakan benim hakkımda konuşuyor ben de cevap veriyorum. Beni korumakla sorumlu olan Dışişleri Bakanı’nın söyledikleri çok vahimdir. Türkiye’deki bir el ona ‘bu adam çok tehlikelidir’ demiş, Sayın Bakan söylüyor bunları.

Bundan sonra da Kıbrıs’ta her ne iş çıkarsa hepsine teklif vereceğim. Bütün dünyayı da davet ediyorum. Kıbrıslılara bayılıyorum. Hem halkını çok seviyorum, hem Kıbrıs'ı seviyorum. Tatilimi de burada yapıyorum.

Başbakanıma da çok saygılı olacağım, herkese, tüm canlılara saygılı olacağım. Hiç suç işlemeyeceğim, sadece hakkımı arayacağım.”

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 09:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104