banner6

Başbakanlık yolu ilgi bekliyor

banner37

Dünyanın her yerinde, Başbakanlık bölgeleri en güzel ve bakımlı bölgeler olarak korunurken, ülkemizin Başbakanlık yolu da memleketin diğer yerleri gibi.

Başbakanlık yolu ilgi bekliyor
banner151 banner143

Ali CANSU

Başkent Lefkoşa’da birçok yol çizgisiz ve tamir bekliyor. Özellikle Başbakanlığın bulunduğu bölge tertemiz, bakımlı, yollar çizgili ve düzenli olması gerekirken bunun tam tersini görmek mümkün.

Dünyanın her yerinde, ülkeyi, devleti, hükümeti temsil ettiği için cumhurbaşkanlığı, başbakanlık veya yönetim şekline göre sarayın olduğu bölgelere özen gösterilir. Bakımıyla, ihtişamıyla ülkenin güç ve asaletine vurgu yapılır. Oysa bizim ülkemizde, memleketin her yerinde olduğu gibi hükümete, yani Başbakanlığa giden yol da ilgisizliğin, bakımsızlığın kurbanı olarak karşımıza çıkıyor.

Yurt dışında Başbakanlık bölgeleri en güzel ve bakımlı bölgeler olarak korunurken, ülkemizde Başbakanlık yolu asfaltları bakımsız, yolları çizgisiz ve kaldırımları boyanmamış durumda.

Vatandaşlar, yurt dışında böyle bir yolun çiçeklerle donatılmış, ihtişamlı peyzaj tasarımlarıyla şehrin en güzel yollarından biri haline getirildiğini, bizde de böyle olması gerekirken gerek belediyenin gerekse diğer yetkililerin Başbakanlık ve diğer bakanlıkların bulunduğu bu bölgeyi böylesine ihmal etmesine anlam veremediklerini belirtiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 10:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104