Başı beladan kurtulmuyor!

banner37

Cinsel suçtan cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak bulunan N. D (E-45), bu kez de ruhsatsız tüfek ve uyuşturucudan mahkemeye çıkarıldı

banner87
Başı beladan kurtulmuyor!
banner99

Sedef BOŞNAK

Akova Köyü’nde, komşusunun 7 yaşındaki kız çocuğuna, cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanıp, mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremediğinden Lefkoşa Merkezi̇ Cezaevi’nde bulunan N. D., bu kez de evinde ele geçirilen ruhsatsız av tüfeği, kanunsuz mermi ve saksıda ekili 6 kök Hintkeneviri bitkisiyle ilgili mahkemeye çıkarıldı.

N. D., kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu, ruhsatsız av tüfeği, uyuşturucu madde ziraatı ve tasarrufuyla ilgili mahkemeye çıkarılarak, işlediği iddia edilen tüm suçlardan ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Şartları yine yerine getiremeyen zanlı, yeniden cezaevine götürüldü.

Zanlı, ya tüm suçlarla ilgili 10 bin TL nakdi teminatı yatırıp yargıya kadar serbest kalacak, ya da yargılanacağı tarihe kadar, her ne şart altında olursa olsun, 1 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkez Cezaevi’nde kalacak.

 İçmek için ekmiş

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis Memuru Hüseyin Özdesoy, yeminli şahadete çağrıldı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, ihbar üzerine, cinsel suçtan hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde bulunan zanlının evinde, bir polis ekibiyle, köy muhtarı huzurunda arama yaptığını anlattı.

Hüseyin Özdesoy, 15 Kasım 2018’de, 19.15-19.45 saatleri arasında yaptığı aramada, yatak odası içerisinde, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile 5 adet fişek bulup emare zapt ettiğini belirtti.

Özdesoy, aramanın devamında, evin üst katındaki bir odada, 6 saksı içerisinde ekili 6 kök Hintkeneviri bitkisi de bularak emare aldığını söyledi.

Aramanın ertesi günü cezaevine giderek zanlıyı ziyaret ettiğini kaydeden tanık polis, evindeki emarelerle ilgili izahat istediğini belirttikten sonra, suçlarını kabul eden zanlının gönüllü ifade verdiğini anlattı.

Zanlının konu bitkileri içmek için ekim ayında ektiğini itiraf ettiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden, zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

 Şartları yerine getiremedi

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, davalarının görüşüleceği tarihe kadar 5 bin TL nakdi teminata bağladı.

Yargıç, ayrıca, haftanın bir günü, en yakın polis karakoluna isbat-ı vücut etmesini istediği zanlı lehine ayrıca, KKTC vatandaşı 2 kefilin de 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Şartları yerine getiremeyen zanlı, yeniden cezaevine götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108