Başıboş köpekler dehşet saçtı!

banner37

Lefkoşa’ya bağlı Erdemli köyünde Serkan Vuruşkan’a ait ağıla giren başıboş köpekler, 5 buzağıyı parçaladı

Başıboş köpekler dehşet saçtı!
banner99

SİGORTA KARŞILAMIYOR… Hayvanları, başıboş köpekler tarafından katledilen Serkan Vuruşkan, Hayvancılık Zorunlu Sigortası çıkarmalarına ve buna düzenli olarak para vermelerine rağmen, bu sigortanın köpeklerin saldırısıyla yaşanan hayvan ölümlerini kapsamadığından yakındı

Ahmet UÇAR

banner134
   Lefkoşa’ya bağlı Erdemli köyünde başıboş köpekler dehşet saçtı. Başıboş köpekler, Serkan Vuruşkan’a ait ağıla girerek 5 buzağıyı telef etti. Başıboş köpekler 5 buzağıyı parçaladı, zarar 20 bin TL dolaylarında.

   Serkan Vuruşkan, köydeki başıboş köpeklerin ağıla girerek 5 buzağıyı katlettiğini belirterek, yaklaşık 20 bin TL civarında maddi zarara uğradığını kaydetti.

   Hayvancılık Zorunlu Sigortası yaptırmasına rağmen sigortanın köpek saldırılarıyla oluşan zararları kapsamadığını ifade eden Vuruşkan, “Yetkililerin bu duruma bir çözüm bulması gerekiyor. Biz hayvancıyız, hayatımızı hayvancılıkla kazanıyoruz. Hayvanlarımızı korumak için köpekleri zehirlemek zorunda kalabiliriz. Hayvan severler, köpekler zehirlendiğinde seslerini çıkarıyor ama bu köpekler hayvanlarımızı öldürdüğünde sessiz kalıyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75