Başıboş köpekler herkese, her şeye saldırıyor

banner37

Dikmenli Salih Polat Tunalı isimli vatandaş, köyde bir yıldır başıboş köpek sorunu yaşadıklarını söyleyerek, yetkililerin bu soruna hâlâ çözüm bulmamış olmasından şikayet etti:

banner87
Başıboş köpekler herkese, her şeye saldırıyor
banner90
banner99

“ÖLDÜRMESİNLER, ÇÖZÜM BULSUNLAR”… Başıboş köpeklerin herkese ve yoldan geçen arabalar dahil her şeye saldırdığını, geçtiğimiz yıl saldırdıkları komşusunun köpeğinin ölümüne sebep olduklarını, 6 yaşındaki çocuğunun da son anda kurtulduğunu anlatan Tunalı, “Bu köpeklerin öldürülmesini istemiyoruz. Sadece, sokaklardan toplanmalarını sağlayacak başka bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

Erol KANLIADA

Dikmen’de yaklaşık bir yıldır başıboş köpeklerin etrafa tehlike saçtığı, başvurulan yetkililerin ise soruna çözüm bulmadığı iddia edildi.

Salih Polat Tunalı isimli Dikmen sakini bir vatandaş, KIBRIS’a başvurarak, başıboş köpekler konusunda yaklaşık bir yıldır çözüm bulunması için mücadele verdiklerini ancak yetkililerin sorunlarını çözmediğini öne sürdü.

Başıboş köpeklerin herkese ve yoldan geçen arabalar dahil her şeye saldırdığını, geçtiğimiz yıl saldırdıkları komşusunun köpeğinin ölümüne sebep olduklarını, 6 yaşındaki çocuğunun da son anda kurtulduğunu anlatan Tunalı, “Bu köpeklerin öldürülmesini istemiyoruz. Sadece, sokaklardan toplanmalarını sağlayacak başka bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

“Başıboş köpekler bizlere saldırıyor”

Salih Polat Tunalı isimli vatandaş, bir seneyi aşkın süredir başıboş köpeklerin bölge halkına zorluklar yaşattığını ve sürekli olarak insanlar için tehdit oluşturduğunu söyledi.

Bir sene önce bu konuyla ilgili yardım almak amaçlı Veteriner Dairesi ve polisi arayıp yardım istediğini ancak karşılık bulamadığını iddia eden Tunalı, konuyu daha sonra Dikmen Belediyesi Başkanı Yüksel Çelebi’ye kadar ilettiklerini, fakat yine de karşılık bulamadığını öne sürdü.

Tunalı, başıboş köpekler yüzünden yatırım yapıp evin etrafına duvar yaptırdıklarını belirtti.

Tunalı, komşusu olan Saffet Anibal’ın köpeğinin sokağa çıkmasıyla birlikte başıboş köpeklerin ona saldırdığını, Anibal’ın olayı gören 6 yaşındaki oğlunun ise köpeğe yardım etmek istemesi üzerine sokak köpeklerinin ona da saldırdığını ve çocuğunun son anda kurtulduğunu söyledi. Tunalı, saldırıya uğrayan köpeğin ise kurtarılamadığını belirtti.

Tunalı, “Mahalledeki gençler halı sahaya giderken bile başıboş köpekler onları kovalıyor, arabayla bir yere gideceğimizde köpekler arabaların önünü kesiyor ve hatta koşarak takip ediyor” dedi.

Bu yaşanan olay üzerine Dikmen Belediyesi Başkanı Yüksel Çelebi’ye bir kez daha telefon açtığını fakat yine beklediği karşılığı bulamadığını vurgulayan Tunalı, telefonu açtıktan sonraki günlerde ise başıboş sokak köpeklerinin boynunda tasma gördüğünü ve tasma takılan köpeklere kimsenin bir şey yapamayacağını söyledi.

Tunalı, başıboş köpeklerin zarar görmeden bir çözüm bulunması gerektiğini, köpeklerin insanlara daha fazla zarar vermemesi için gereken her yere başvuracağını ve bu işin peşini bırakmayacağının altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108