Başıboş köpekler, mandıraya saldırdı

banner37

Tuzluca’da Ramazan Ali Karataş’a ait mandıraya giren köpekler, 5 oğlak ve bir kuzuyu telef etti, 13 hayvanı da yaraladı

banner87
Başıboş köpekler,  mandıraya saldırdı
banner90
banner8

“HAYVANLARIMI SATIP, BORCUMU ÖDEYECEKTİM”… Hayvan üreticisi Ramazan Ali Karataş, “Hayvanlarıma güvenerek 60 bin TL borçlanarak traktör aldım. Mayıs ayının onunda 30 bin TL ödemem var. Ben bu hayvanlarımı satıp, borcumu ödeyecektim. Şimdi ne yapacağım? 70 tavuğum vardı. Neredeyse tavuk kalmadı. Köyde hemen hemen herkes aynı durumda. Kime derdimizi anlattıysak da yardım görmedik” dedi.

Ayşe BULUT
 

   Tuzluca köyünde Ramazan Ali Karataş’a ait mandıraya giren başıboş köpekler, 5 oğlak ve bir kuzuyu telef etti, 13 hayvanı da ağır şekilde yaraladı.

   Geçimini hayvancılıkla sağlayan, 3 çocuk babası Karataş, dün sabah saat 05.00’te mandıraya gittiklerinde, gördükleri manzara karşısında yıkıldıklarını belirtti.

   Karataş, başıboş köpekleri mandıranın 300-400 metre uzağında koşarken gördüğünü anlattı.

   Olaydan önce başıboş köpeklerin toplanması için Büyükkonuk Belediyesi’ni aradığını ancak belediyeden hiç ses çıkmadığını söyleyen Karataş, İskele Kaymakamı’nı aradığını ancak kaymakamlığın da konuyla ilgilenmediğini ileri sürdü.

   Yine olaydan önce Ziyamet Polis Karakolu’nu aradığını ancak polislerin de elinden bir şey gelmediğini söyleyen Karataş, “Sonunda olan oldu” dedi.

   Ramazan Ali Karataş, şöyle devam etti:

   “Köpekler için hayvan severler hemen ayağa kalkıyor. Ben 3 çocuk babasıyım ve çocuklarımı bu hayvanlardan elde ettiğim gelirle okutuyorum. Şimdi zararımı gelsin de hayvan severler karşılasın o zaman.

   Hayvanlarıma güvenerek 60 bin TL borçlanarak traktör aldım. Mayıs ayının onunda 30 bin TL ödemem var. Ben bu hayvanlarımı satacaktım da borcumu ödeyeyim. Şimdi ne yapacağım? 70 tavuğum vardı. Neredeyse tavuk kalmadı. Köyde hemen hemen herkes aynı durumda.

   Başıboş köpekler yavruladı muhtarı aradım. Yavruları alın sahiplendirin veya barınağa götürün hiç o yoldan gelmedi. Belediye başkanını aradım ancak şovmenlik yapıyor. Benim çocuklarım sabahın 4-5’inden bu hayvanların içinde eziliyor. Bu çocukların rızkı ne olacak? Hayvan severler bize mantıklı bir açıklama yapsın, ya da benim zararımı karşılasın. Ya da çıksın biri de bu başıboş köpekler hakkında bize mantıklı bir açıklama yapsın. 6 tane hayvanım telef oldu. 13 tanesi de ağır yaralı ben onları da öldü sayıyorum çünkü onların da ayağa kalkacağı yok zaten can çekişiyorlar. Yetkililerden benim zararımı karşılamasını istiyorum. Benim bir yıllık emeklerim boşa gitmiş durumdadır. Zaten bulunduğumuz durum da ortada.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75