banner6

Başıboş köpekler sürüyü yok etti

banner37

Başıboş köpekler sürüyü yok etti
banner151 banner143

Ayşe BULUT

   Büyükkonuklu hayvan üreticisi Hasan Gözütok’un keçi ve koyundan oluşan sürüsü, başıboş köpeklerin saldırısı sonucu neredeyse tamamen yok oldu.

   Büyükkonuk-Kaplıca anayolunun batı kısmında bulunan Hasan Gözütok’un ağılına iki gece üst üste saldıran başıboş köpekler bir teke ve 29 kuzuyu telef etti, çok sayıda kuzuyu yaraladı, 15 keçisinin ise ağıldan kaçarak kaybolmasına sebep oldu.

   Başıboş köpeklerin saldırısı sonucu gözü gibi baktığı 30 hayvanı telef olan, birçok hayvanı yaralanan ve 15’i de kaybolan Hasan Gözütok adeta perişan oldu. Bu pahalılıkta, yemeden içmeden hayvanlarını beslemek için çabaladığını ancak sorumsuz kişilerin bakamadıkları köpeklerini terk etmesi yüzünden sürüsünün parçalandığını söyleyen Gözütok, ölen hayvanlarını mandırasından kaldırırken büyük acı yaşadı.

   Hasan Gözütok’un ağılına cuma gecesi saldıran başıboş köpekler, bu saldırıda bir tekeyi telef etti, 15 keçisinin ise ağıldan kaçarak kaybolmasına yol açtı.

   Gözütok, kaybolan keçilerini ararken başıboş köpekler önceki gece yine aynı ağıla saldırdı ve bu kez satışa hazır büyüklüğe ulaşan 29 kuzuyu telef etti, çok sayıda da kuzuyu yaraladı.

   Hayvanlarının bakımı için dün sabahın erken saatlerinde ağılına giden Gözütok ise karşılaştığı manzara karşısında yıkıldı.

   Yaralı hayvanlarının tedavisine başlayıp durumdan polisi haberdar eden Gözütok, yakınlarının yardımıyla da telef olan hayvanlarını ağılından kaldırıp kazdıkları bir çukura gömdü.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104