Basın camiasının acı günü

banner37

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği eski başkanlarından Mehmet Akar, hayatını kaybetti

banner87
Basın camiasının acı günü
banner90
banner99

Kıbrıs Türk basınına uzun yıllar hizmet veren ve emekli olduktan sonra ticaret hayatına atılan duayen gazetecilerden Mehmet Akar, dün sabah hayatını kaybetti.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği eski başkanlarından olan ve birliğin kurucuları arasında yer alan 62 yaşındaki Akar, gazetecilik mesleğini bıraktıktan sonra Lefkoşa’da ÇağAkar adlı bir işletme açarak ticaret hayatına atılmıştı.

Kısa süre önce yakalandığı hastalığa yenik düşerek dün yaşamını yitiren Mehmet Akar, bugün öğleyin Lefkoşa İsmail Safa Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Lefkoşa Mezarlığı’na defnedilecek.

KTGB başsağlığı mesajı yayımladı

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (TKGB), birliğin kuruluşunda önemli görevler üstlenen ve bir dönem başkanlığını da yürüten Mehmet Akar’ın hayatını kaybetmesinin derin üzüntü yarattığını bildirdi.
   Birlik Yönetim Kurulu tarafından yayımlanan başsağlığı mesajında, “Mehmet Akar’ın gerek Gazeteciler Birliği’ne gerekse basın camiasına verdiği hizmetler unutulmayacaktır. Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu olarak Mehmet Akar’a Tanrı’dan rahmet, ailesine başsağlığı dileriz” ifadeleri kullanıldı.

 

Mehmet Akar kimdir?

1957 yılında Lefkoşa’da doğan Mehmet Akar, Ankara Teknik Eğitim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra gazeteciliğe başladı.

1975-1980 yılları arasında Halkın Sesi’nde muhabirlik yaptı, 1980’de yayımlanmaya başlayan Birlik gazetesinde Yazı İşleri Müdürü görevini üstlendi.1985 yılında HABER adlı bir gazete yayınlandı.

Aktif gazetecilik yaptığı dönemlerde, kurucuları arasında yer aldığı Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği başkanlığı görevinde de bulunan Mehmet Akar, gazetecilik mesleğini bıraktıktan sonra, ticaret hayatına atılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75