Basın-Sen ile Detay arasında TİS imzalandı

banner37

Basın Emekçileri Sendikası (BASIN-SEN), bugün Detay Gazetesi ile toplu iş sözleşmesi imzalayarak, sektör içinde Toplu İş Sözleşmesi sayısını üçe çıkardı.

Basın-Sen ile Detay arasında TİS imzalandı

Basın-Sen, Detay Gazetesi ile bugün 2018 – 2019 yıllarını kapsayan 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzaladı.Sözleşmeye Detay Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür Taner Ulutaş ile Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir imza koydu.

Basın-Sen Başkanı Kişmir: Hedefimiz hem çalışana hem de işverene güvenceli ortam sağlamak

İmza töreninde konuşan Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, Çalışma Bakanlığı ile yürütülen ve hayata geçirilen Yerel İş Gücü İstihdamının Desteklenmesi Tüzüğünün ardından ilk toplu iş sözleşmesinin Detay Gazetesi ile imzalandığını belirtti. Kişmir,  sendika olarak sektör içinde imzalanan üçüncü toplu iş sözleşmesinin Detay Gazetesi ile imzalandığını ifade ederek, şunları söyledi, “hedefimiz, sektörde Toplu İş Sözleşmelerini artırmak ve hem çalışanların hem de işverenlerin daha güvenceli ve huzurlu bir ortamda çalışmalarını sürdürmelerini sağlamaktır. Bu nedenle bugün Toplu İş Sözleşmesine imza koyan Detay Gazetesi yönetimine teşekkür ederiz”

Detay Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Ulutaş: Çalışanlara hayırlı olsun

Detay Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür Taner Ulutaş ise yaptığı konuşmada, Basın-Sen ile bugün imzalanan Toplu İş Sözleşmesinin çalışanlara hayırlı olmasını diledi. Ulutaş, özel sektörde sendikalaşmanın önemini çok iyi bilen bir yönetim olarak bugün resmi anlamda atılan bu adım için mutlu ve gururlu olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER