Basın-Sen Yönetim Kurulu belirlendi

banner37

Basın Emekçileri Sendikası yeni Yönetim Kurulu’nu bugün düzenlediği Genel Kurul’la belirledi.

Basın-Sen Yönetim Kurulu belirlendi
banner99

Basın-Sen’in 20. Olağan Genel Kurulu bugün Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Lokali’nde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Genel Kurul’a Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu ve Kıbrıs Gazeteciler Sendikası Yönetim Kurulu üyesi Christos Christofides de katılarak dayanışma belirtti.

Divan Başkanı Murat Kanatlı ve Divan Sekreteri Ömer Tatlısu’nun yönetiminde gerçekleştirilen Genel Kurul’da eski Başkan Canan Onurer bir konuşma yaptı.

Onurer konuşmasında, mesleğin zor günlerden geçtiğine işaret ederek, üyenin sendikasını sahiplenmesi gerektiğine işaret etti. Onurer,  Yönetim Kurulu’nun yaşadığı kayıplarla zor günler geçirdiğini de belirterek, imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’nin her kurumda yapılması gerektiğini de belirtti ve yeni yönetim kuruluna başarı diledi.

Onurer’in konuşmasının ardından mali raporun gündemden çıkarılmasının oylanması ve Faaliyet Raporu’nun okunup aklanması gerçekleştirildi.

Okunup aklanan Faaliyet Raporu’nun ardından Yönetim Kurulu seçimine girildi. Tek liste olarak girilen Genel Kurul’da, 9 kişilik yönetim kurulu üyenin oybirliği ile seçildi.

9 kişilik yeni Yönetim Kurulu şöyle:

- Öktem Emre

- Evrim Kamalı

- Serkan Soyalan

- Ali Kişmir

banner134
- Deniz Abidin

- Çağdaş Öğüç

- Növber Gürtay

- Ali Kurtoğlu

- Afet İlban

Özuslu: Ortak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz

Genel Kurul’da yeni yönetim Kurulu’nun tamamlanmasının ardından kitleye kısa bir konuşma yapan Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu, Basın-Sen ile iyi ilişkiler geliştirdiklerini, gerek yerel gerekse uluslararası alanda ortak çalışmalar yapmaya devam edeceklerini kaydederek, seçilen Yönetim Kurulu’na başarılar diledi.

Christofides: Basın-Sen’in Genel Kurulu’na ilk kez resmi katılım gerçekleştiriyoruz

Kıbrıs Gazeteciler Sendikası Yönetim Kurulu üyesi Christos Christofides ise yaptığı konuşmada, Basın-Sen ile özellikle son 2-3 senede sıkı ilişkiler kurduklarını belirterek Basın-Sen’in 20. Olağan Genel Kurulu’na Kıbrıs Gazeteciler Sendikası olarak ilk kez resmi katılım gerçekleştirdiklerini belirtti.

Christofides, yeni yönetim kuruluna başarı dilediği konuşmasında, iki sendika arasında kurulan sıkı ilişkilerin yeni sendika ile daha da ileri götürülmesi temennisinde bulundu.

Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı Salı günü

Seçilen yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısını 6 Haziran Salı günü gerçekleştirerek görev dağılımını yapacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75