banner6

Basın-Sen'den basın mensuplarına saldırıya kınama

banner37

Basın Emekçileri Sendikası Genel Sekreteri Serkan Soyalan, Yenidüzen Gazetesi muhabiri Ayşe Güler ve Havadis Gazetesi Muhabiri Devrim Demir'e yapılan saldırıyı kınayarak polis mensuplarının gereken güvenlik önlemlerini alması için çağrıda bulundu. Açıklama şöyle:

Basın-Sen'den basın mensuplarına saldırıya kınama
banner150

banner150

banner99

Basın emekçilerine yönelik uygulanan şiddete dün bir yenisi daha eklendi. Havadis Gazetesi muhabirlerinden Devrim Demir ve Yenidüzen Gazetesi muhabirlerinden Ayşe Güler, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde görülen bir davayı takip ettiği sırada, zanlı yakınları tarafından sözlü saldırıya uğrayarak darp edildiler.

Yaşanan saldırı sonucu Devrim arkadaşımızın fotoğraf makinesinin kırıldığı, saldırı sonucu ise saldırganın savcının emriyle tutuklandığı ve bugün “kasti hasar” ve “uygunsuz tavır ve hareket” suçlamasıyla mahkemeye çıkarılacağını öğrenmiş durumdayız.

Polis ve güvenlik ekiplerinin gözleri önünde gerçekleşen olay kabul edilemezdir. Kamu görevi yapan basın mensuplarının görevini yerine getirebilmesi için gerekli güvenlik ortamı polis ve güvenlik ekipleri tarafından sağlanması gerekmektedir. Polis ekiplerinin bu zafiyeti bir an önce gidermesi, halkın haber alma özgürlüğüne yönelik düzenlenen bu saldırıların önünün alınması gerekmektedir.

 

Yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduğumuzu bildirirken, Devrim Demir ve Ayşe Güler’e geçmiş olsun dileklerimizi ileterek, saldırganların yasaların emrettiği en ağır şekilde cezalandırılması için konunun takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla

Basın-Sen Yönetim Kurulu (a)

Serkan SOYALAN

Genel Sekreter

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104