Başına beysbolsopasıyla vurmuşlar

banner37

Demirhan’da evine girmek üzereyken saldırıya uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’i darp etmekle aranan M.Ş. polise teslim oldu

Başına beysbolsopasıyla vurmuşlar
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da geçtiğimiz günlerde gece yarısı evine girmek üzereyken iki kişinin saldırısına uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’idarp etmek suçundan aranan M.Ş., polise teslim oldu.

“Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan M.Ş., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Aydoğanlı, meseleyle ilgili olguları aktardı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 02.08.2021 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Demirhan’da ikamet etmekte olan gazeteci Çağlar Yüksel’in ikametgahının avlusu içerisine girdiği sırada iki erkek şahıs tarafından saldırıya uğradığını belirtti.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, üç kişinin tasarruflarında bulunan beysbol sopası ile Çağlar Yüksel’in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu, başının arka kısmında yaklaşık 5 santim kesinin oluşmasına sebebiyet vererek yaraladıklarını ve ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Aydoğanlı, aynı gün Çağlar Yüksel’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk tedavisi yapıldıktan sonra bilinç kaybı yaşadığını ve müşahede altına alındığını kaydetti.
Aydoğanlı, mesele ile ilgili yapılan tahkikat sonrasında şu anda Girne Polis Müdürlüğü’nde tutuklu bulunan ve mesele ile bağlantılı olan O.B. ile olay günü bahse konu olaydan hemen önce ve hemen sonra birçok kez telefonda konuştuğu alınan telefon dökümlerinden tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Ali Aydoğanlı, zanlının 13.08.2021 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gelerek teslim olduğunu ve ilk soruşturmasında yapmış olduğu sözlü beyanların teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini kaydetti.

Meseleyle ilgili olarak halen aranmakta olan emareler ve kişiler olduğuna vurgu yapan Aydoğanlı, zanlının tahkikata müdahale etmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyip, zanlının poliste iki gün tutuklu kalmasını talep etti.
Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75