Başını kuma gömen canlıya Trump'ın ismi verildi

banner37

ABD'de yeni keşfedilen ve başını kuma gömen amfibik canlıya iklim değişikliğini gözardı etmekle suçlanan ABD Başkanı Donald Trump'ın adı verildi.

banner87
Başını kuma gömen canlıya Trump'ın ismi verildi
banner90
banner8

Sürdürülebilir yapı malzemeleri şirketi EnviroBuild, isim hakkı için 25 bin dolar ödeyerek keşfedilen canlıya 'Dermorphis donaldtrumpi' ismini verdi.

Şirket ayrıca Trump ile amfibik canlının fotoğraflarını yan yana koydu ve amfibik canlıya Tump'ın meşhur saç ve kaşlarını ekleyerek esprili bir paylaşım yaptı.

​Şirketin kurucularından Aidan Bell, "Bu harika bir isim. Caecilian(ayaksız iki yaşamlılar) kelimesinin kökeni Latincede 'kör' anlamına gelen 'caecus'a dayanıyor, tıpkı Trump'ın iklim değişikliğine karşı takındığı tutum gibi" dedi.

10cm'lik amfibik canlıyı keşfecen bilim insanları, canlının literatüre 'Dermorphis donaldtrumpi' olarak kaydedildiğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump'a, geçen ay kendi yönetimi tarafından yayımlanan raporda belirtilen iklim değişikliğinin feci etkilerini "Ben görmüyorum" diye reddetmişti.

Çok zeki olduğu için önüne konulan her şeye inanmadığını belirten Trump "Benim gibi pek çok insanla ilgili sorunlardan biri şu; bizim çok yüksek zeka düzeyine sahip olmamız ama illa bu düzeyde inananlar olmamamız. Havamıza bakın, suyumuza bakın, şu sıra rekor düzeyde temiz" şeklinde konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75