Başını sokabileceği bir ev istiyor

banner37

Mağusa’da, yoksulluk maaşıyla geçinmeye çalışan 68 yaşındaki Tülay Tayıber, birkaç güne kadar sokakta kalabileceğini belirterek, yardım talep ediyor

banner87
Başını sokabileceği bir ev istiyor
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Mağusa Suriçi’nde, iş insanlarının yardımlarıyla kirasını ödediği evden, ev sahibinin isteği üzerine çıkmak zorunda kalan 68 yaşındaki Tülay Tayıber, yoksulluk maaşıyla çok zor geçindiğini söyledi.

Başını sokabileceği bir yuva arayan Tülay Tayıber, devletten ve duyarlı vatandaşlardan yardım talep ediyor.

Tülay Tayıber’e yardım etmek isteyenlerin, Mağusa Suriçi Muhtarlığı’na 366-77-94 numaralı telefondan ulaşabilecekleri belirtildi.

banner134
Gazetemiz KIBRIS’a konuşan 68 yaşındaki Tülay Tayıber, aslen Hisarköylü olduğunu, ancak 1991 yılında Mağusa’ya yerleştiğini söyledi.

Tülay Tayıber, o tarihten bu yana zor da olsa yalnız yaşadığını belirterek, “Gün oldu ambarda, gün oldu derme çatma bir yerde yattım” dedi.

Tülay Tayıber, son dönemde kirada kalmaya başladığını ancak yurtdışında yaşayan ev sahibinin geri dönüş yapacak olmasından dolayı 1 yıl önce evini boşaltmasını istediğini kaydetti.

Son günlerde elektrik ve suyunun da kesildiğini anlatan Tayıber, birkaç gün içerisinde evsiz kalacağını ifade etti.

Vicdanlı vatandaşlardan ve devlet yetkililerinden kendisine kalacak bir yer göstermesini rica eden Tayıber, çok zor durumda olduğunu ve bir yardım eli uzatılmasını istediğini sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75