Basının sorunlarını anlattılar

banner37

‘Geleneksel Medya Komitesi’nden oluşan bir heyet, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu ziyaret ederek, “kurumsal ve yaygın medyanın desteklenmesi yönündeki işbirlikleri” gündeme getirdi

banner87
Basının sorunlarını anlattılar
banner90
banner99

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’ni temsilen ‘Geleneksel Medya Komitesi’nden oluşan bir heyet, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu ziyaret ederek, basının sorunlarını anlattı.

Gerçekleştirilen nezaket ziyaretinde, Amcaoğlu’na görevinde başarılar dileyen heyet,  “kurumsal ve yaygın medyanın desteklenmesi yönündeki işbirlikleri” gündeme getirdi. Heyet, geleneksel medyanın yurt dışından ithal ettiği bazı ürünlerle ilgili vergi indirimleri de talep etti.

banner134
Ziyarette, geçmişte, Olgun Amcaoğlu'nun Başbakanlık Müsteşarlığı döneminde attığı adımların geliştirilerek sürdürülmesi gündeme geldi.

Bakanlıkta gerçekleşen ziyarette, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu, KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay, Yenidüzen Gazetesi Genel Müdür ve Genel Yayın

Yönetmeni Cenk Mutluyakalı, Havadis Gazetesi Genel Müdür ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, Kıbrıs Postası Genel Yayın Yönetmeni Rasıh Reşat yer alırken, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Cengiz Çoli de hazır bulundu.

Görüşme yaklaşık bir saat süren ziyarette, Ekonomi Bakanı Amcaoğlu ile gazeteciler, ülkenin ekonomik konuları hakkında da görüş alış verişinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75