Başka çocuklar ölmesin, önlem alın

banner37

Otomobil ve motor sporları alanında faaliyet gösteren 8 dernek öncülüğünde, Hilmi Çelebioğlu’nun hayatını kaybettiği kazanın gerçekleştiği noktada “Başka Hilmiler Ölmesin” eylemi yapıldı… Acılı baba da, gözyaşları içinde yetkililere seslendi

Başka çocuklar  ölmesin, önlem alın
banner90
banner99

   Otomobil ve motor sporları alanında faaliyet gösteren 8 dernek, trafik kazalarına ve yollardaki alt yapı eksikliklerine dikkat çekmek üzere Girne-Lefkoşa anayolunda “Başka Hilmiler Ölmesin” sloganıyla eylem yaptı.

   24 yaşındaki Hilmi Çelebioğlu’nun geçtiğimiz hafta hayatını kaybettiği kazanın gerçekleştiği noktada, Girne – Lefkoşa anayolu üzerindeki “Bulut İnşaat” sitesi önündeki eylemde onlarca kişi önlem alınması çağrısında bulundu. Eyleme, kaza günü Çelebioğlu’yla birlikte arabada bulunan Sercan Hallaç da katıldı.

   Kyrenia Off Road Derneği (KYOFF) üyesi olan Çelebioğlu’nun kaza geçirdiği yere siyah çelenk bırakıldı,  dernekler adına basın açıklaması yapıldı.

   Kazada yaşamını yitiren Hilmi Çelebioğlu’nun babası Ahmet Çelebioğlu, çok büyük bir acı yaşadıklarını ifade ederek, daha fazla çocuğun ölmemesi dileğinde bulundu.

banner134
   Çelebioğlu, yaşadığı büyük acının ardından hiçbir hükümet yetkilisinin kendisini aramadığını belirterek, “Bu gerçekten çok büyük bir acıdır. Bunun için söyleyecek söz bulamıyorum. Artık daha fazla çocuğumuzun ölmesini istemiyoruz. Bir an önce yollardaki refüjler yapılsın. Bu yol yıllardır bu şekilde… Refüjlerin ne zaman yapılacağını bize cevaplasınlar. Kazanın ardından ne bir bakan, ne de bir milletvekili bana telefon açıp veya mesaj yazıp ‘başın sağ olsun’ demedi. Bunlar nasıl insandırlar” dedi.

‘Yol güvenlik önlemleri bir an önce alınsın’

   Eylemde yapılan basın açıklamasında “Trafik sorunu halen ülkemizde gündemin ilk sıralarında yer almaktadır. Ülkemizde her yıl yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmekte, yaralanıp sakat kalmaktadır. Bizler burada ülkeyi yönetenlere ve yönetmeye talip olanlara hatırlatmak yol güvenlik önlemlerini bir an önce alınmasını hatırlatmak istiyoruz. Madem tüm milletvekillerini bizler seçiyoruz, o halde mecliste bulunan tüm milletvekilleri gerekli yasal düzenlemeler için üzerlerine düşen sorumluluktan kaçmamalıdır. Dileğimiz tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşlarımızın dikkatini trafik olgusuna çekebilmektir” denildi.

   Açıklamada, trafik kazalarının azaltılması için altyapının, ilk ve acil yardımların ve denetimlerin bir bütün olarak ele alınması gerektiğine vurgu yapıldı. “Ölümler bu kadar ucuz olmamalı, gerekli yol güvenlik önlemleri bir an önce alınmalıdır” denilerek ülkeyi yönetenlere ve yönetmeye talip olanlara çağrı yapıldı.

   Eyleme, Kyrenia Offroad Derneği, Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü, Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu, Kuzey Kıbrıs Karting Derneği, Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75