Başka suçların da faili olabilir

banner37

Girne bölgesinde seri şekilde hırsızlık yapmakla suçlanan Ercan Yılmaz’ın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

Başka suçların da faili olabilir
banner90
banner99

Girne’de seri şekilde hırsızlık suçları işlediği, hatta bir büfeden çaldığı piyango biletlerine çıkan amorti paralarını da tahsil ederek çaldığı suçlamasıyla tutuklu bulunan Ercan Yılmaz’ın, bölgede henüz faili belirlenmemiş hırsızlık suçlarının da faili olabileceği düşünülüyor.


Geniş çaplı soruşturmasını sürdüren polis, bu çerçevede dün Ercan Yılmaz’ı yeniden mahkemeye çıkararak tutukluluk süresini 5 gün daha uzattı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikat memuru olan ve mahkemede yeminli şahadet veren Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlının 2019 yılı Eylül ayı içerisinde Girne bölgesinde meydana gelen dükkân açma, kasti hasar, sirkat, sahtekârlıkla para temini ve ikamet izinsiz suçlarından methalde olduğunu söyledi.


Çamlıbelli, zanlının 23 Eylül’de Girne’de Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir büfenin camını taşla kırıp, 32 adet KKTC Devlet Piyangosu, 40 adet Milli Piyango, 100 TL, 70 Euro ve 2 bin 805 TL değerinde tütün çaldığını söyledi.


Çamlıbelli, zanlının çaldığı KKTC Devlet Piyangosu biletlerinden 6 tanesine amorti çıktığını, zanlının bu biletleri Girne’de bir işletmeye verip 120 TL para aldığını ifade etti.


banner134
Çamlıbelli, zanlının 29 Eylül 2019 tarihinde, saat 21.00 sıralarında, Girne’de Atatürk Caddesi üzerinde park halinde bulunan bir şahsa ait araç içerisinden 2700 TL nakit para çalındığını da söyledi.


Zanlının Girne’de bir işletmede tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis, üzerinde yapılan aramada kilotunda 2 bin 340 TL nakit para bulunduğunu ifade etti.


Çamlıbelli, tutuklanan zanlının 15 Nisan 2019 tarihinde ülkeye vize ile giriş yaptığını ve 30 günlük vizesi dolunca 15 Mayıs 2019 tarihinden beridir kaçak kaldığını ifade etti.


Zanlının 3 gündür tutuklu olduğunu kaydeden Çamlıbelli, Girne bölgesinde birçok hırsızlık vakası ile bağının araştırıldığını, parmak izi incelemesinin yapılacağını ve incelenecek kamera görüntüleri olduğunu belirterek, zanlının 5 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkeme talebi kabul etti. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75