banner6

Başkalarının hesaplarından çaldıkları miktar 30 bin TL

banner37

Temmuz ve eylül ayları arasında, henüz kimlikleri tespit edilemeyen şahıslara ait kredi kartı hesapları üzerinden 15 kişiye uçak bileti kesip, bir kişiye de otel rezervasyonu yaptıkları belirlenen E.K., tutuklandı, suç ortağı ise yurt dışına kaçtı

Başkalarının hesaplarından çaldıkları miktar 30 bin TL
banner99

Ahmet UÇAR

Polis, 2021’in Temmuz ve Eylül ayları içerisinde henüz kimlikleri tespit edilemeyen şahıslara ait kredi kartı hesapları üzerinden, 15 kişiye uçak bileti kesip, bir kişiye de otel rezervasyonu yaparak 30 bin TL’lik haksız kazanç sağladıkları suçlamasıyla E.K. isimli kişiyi tutukladı, suç ortağının ise yurt dışına kaçtığını belirledi.

E.K., dün mahkemeye çıkarılarak hakkında 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Oran, zanlı E.K.’nin “Sahtekarlıkla para temini”  ve “Sahte davranışla kayıt temini” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Oran, zanlının aranmakta olan bir şahısla birlikte, temmuz ve eylül ayları arasında Lefkoşa’da faaliyet göstermekte olan Travel isimli işyerinden henüz tespit edilemeyen şahıslara ait kredi kartı bilgilerini temin ederek banka hesapları üzerinden dolandırmak niyetiyle on beş farklı kişiye uçak bileti kestiğini ve bir şahsa da otel rezervasyonu yaptığını belirtti.

Zanlının söz konusu işlemler karşılığında 30 bin TL nakit parayı sahtekârlıkla temin ettiğini kaydeden Oran, zanlının yapılan şikâyet üzerine derdest emri gereği tutuklandığını, aranan şahsın ise Türkiye’ye çıkış yaptığının tespit edildiğini dile getirdi.

Oran, zanlının ikametgâhında mahkeme emriyle arama yapıldığını ifade ederek, arama sonucunda bir adet dizüstü HP marka bilgisayar, bir adet Samsung marka tablet ve bir adet de Samsung marka cep telefonunun bulunarak emare alındığını söyledi.

Soruşturma kapsamında söz konusu cihazların inceleneceğini ve alınması gereken ifadelerin söz konusu olduğunu kaydeden Oran, serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimalinin bulunması nedeniyle zanlının aleyhine 2 gün tutukluluk emri talep etti.

banner134

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104